Istorikė: šv. Brunoną tariamai nužudžiusio Zebedeno gatvė Vilniuje – ne istorija, o politika

© A.Solomino nuotr.Nors, minint šv. Brunono 900-ąsias mirties metines, jo žūties vieta buvo siejama su Lietuva, ankstyvuosiuose šaltiniuose, siekiančiuose kone tūkstantį metų, kaip jo žudikai minimi pečenegai arba prūsai, pastebi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dr. Inga Leonavičiūtė. „Lietuva [...] minima Kvedlinburgo analuose, kurie pirmą kartą publikuoti tik 1710 m.“, – pabrėžia ji ir priduria, kad šių analų informacija nėra laikoma labai patikima.

Pasak istorikės, kai buvo sugalvota pagerbti šv. Brunoną, atsirado žmonių, kuriems prireikė ir iš tikrųjų neegzistavusio Zebedeno, tariamo šv. Brunono žudiko, gatvės: „Vilniaus savivaldybei mes sakėme, kad Zebedenas paminėtas vėlyvame XVI a. šaltinyje ir kad tai yra sugalvotas personažas, bet Zebedeno gatvė vis tiek atsirado.“

Daugiau skaityti www.delfi.lt

N. Černiauskas: tarpukariu suprasta, kad bedarbiai – nebūtinai tinginiai

Dr. Norbertas Černiauskas Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

 

 

 

 

Be­veik pen­ke­ri me­tai dar­bo apie dvi­de­šimt dve­jų me­tų ne­dar­bą, pra­dė­da­mas sa­vo di­ser­ta­ci­jos „Ne­dar­bas Lie­tu­vo­je 1918-1940 m.“ gy­ni­mą sa­kė Vil­niaus uni­ver­si­te­to Is­to­ri­jos fa­kul­te­to dės­ty­to­jas dr. Nor­ber­tas Čer­niaus­kas. 

Skaitykite daugiau lzinios.lt

Paslaptinguosius geoglifus Kazachstane tiria ir Vilniaus universiteto mokslininkė

Dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė KeenKazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen.

Mokslininkė pasakoja apie naujuosius radinius ir jų tyrimus.

Seimo narys Arvydas Anušauskas: „Istorikų gebėjimai praverstų kiekvienam politikui“


dr. A. Anušauskas /Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

 

Seime antrą kadenciją dirbantis istorijos daktaras Arvydas Anušauskas teigia, kad politikams nepamaišytų istorijos studijose įgyjami analitiniai ir kritiniai gebėjimai, ypač naudingi vykdant parlamentinius tyrimus. Kalbėdamas apie istorijos studijas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete A.Anušauskas teigia, kad istorija visada lieka iki galo nepažinta ir nepapasakota, o studijų metais įgytos žinios praverčia beveik visose valstybės tarnybos srityse – nuo Seimo iki Lietuvos kariuomenės.

Skaitykite daugiau www.15min.lt

Istoriją baigęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Nerijus Udrėnas: „Istorija išmoko mąstyti“

 

 

 

Istorijos daktaro laipsnį turintis prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Valdo Adamkaus patarėjas Nerijus Udrėnas teigia, kad istorijos studijos išsiskiria poreikiu nuolat mokytis ir gilinti savo žinias, ir tai praverčia daugelyje kitų sričių.


Skaitykite daugiau www.15min.lt 

Diplomatas Giedrius Puodžiūnas su istoriko diplomu: be istorijos nesuvoktume dabarties

 

Vilniaus universiteto istorijos diplomą turintis Lietuvos diplomatas Giedrius Puodžiūnas teigia, kad istorijos mokslas nepraranda savo svarbos ir šiais laikais. Pasak jo, tai mokslas, padedantis geriau suvokti visuomenėje vykstančius procesus bei šiuolaikinę sudėtingą kasdienybę.

Skaitykite daugiau www.15min.lt 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos