Katedros vedėjas prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas

tel. (8 5) 268 72 88
el. paštas:

Katedros darbuotojai

Siūlomos kursinių ir bakalauro darbų temos

Apie katedrą

1993 m. rugsėjo 17 d. buvo pasirašytas Vilniaus universiteto rektoriaus įsakymas dėl Istorijos fakulteto katedrų pertvarkymo – nuo tada ir prasidėjo Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros veikla. Pati Istorijos fakulteto katedrų reforma ir kitos veržlios tuometinio fakulteto dekano (1990–2002) Alfredo Bumblausko ir jo komandos iniciatyvos iš esmės nutiesė kelius fakulteto desovietizacijai ir prasminiam studijų proceso bei institucijos veiklos atsinaujinimui. Tai buvo ypač reikšmingų, galima sakyti, revoliucinių, pokyčių dešimtmetis, kurio kai kuriuos vaisingus rezultatus nesunkiai pastebime dar ir šiandien. Nuo katedros įkūrimo (1993) iki šiol katedros vedėju yra prof. dr. Alfredas Bumblauskas.

Katedros bendruomenė keitėsi, tačiau du lengviausiai atpažįstami katedros veidai, už savo ieškojimus „Būtovės slėpinių“ kūrimo grupėje tapę Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais (1998), ilgai išliko tie patys – profesoriai Edvardas Gudavičius ir Alfredas Bumblauskas. Jų kūrybinių iniciatyvų ir idėjų lauke radosi nauji darbai ir sumanymai, taip pat atėjo ir brendo nauji žmonės, prasmingai įsilieję į katedros veiklas bei jos vykdomas studijas. Išsamiau apie katedrą

Katedra kuruoja Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijų ir Paveldosaugos magistro studijų programas.