N.Sepetys 2023Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra
tel. +370 614 16292

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Antrojo pasaulinio karo Europoje išvakarės ir pradžia: politika, ideologija, istorija ir istoriografija;
  • ideologija ir kultūra sovietų Lietuvoje: komunistinės praktikos, jų interpretacijos, generalizacijos problemos;
  • Šoa (Katastrofos) Lietuvoje pradžia: lietuviškojo kolaboravimo su naciais teorinės ir istorinės problemos;
  • totalitarinių režimų nusikaltimai: sumanymai, veiksmai, patirtys, tyrimai, teismai, atmintys, refleksijos;
  • XX a. istorijos šaltinių ir istoriografijos kritika.
Biografija:

1991–1997 studijos Vilniaus universiteto Istorijos fakultete leido sukaupti didžiulį akademinės laisvės ir tarpdalykinių tyrimų patirties kraitį (baigiamieji darbai iš Naujojo Testamento egzegezės ir teologijos santykių metodologijos). 2002 m. apginta istorijos daktaro disertacija „Molotovo–Ribbentropo paktą ir Lietuva: teorinės, istoriografinės ir istorinės problemos“ (vad. prof. Alfredas Bumblauskas).

Disertacijos paantraštė iš esmės ir nusako vėlesnių mokslinių tyrimų pobūdį: pirminių šaltinių konkrečia tema paieška, atranka ir tyrimas neatsiejamas nuo jau esamų istorinių darbų kontekstinio-kritinio skaitymo, ir visa tai vyksta per kėlimą ir svarstymą pamatinių klausimų apie žmonių veikimo, kalbėjimo/rašymo, mintijimo pagrindus ir sąryšius, ypač (proto-, post-) totalitarinio valdymo sąlygomis. Įsijungiau į ne vieną humanitarinių tyrimų projektą (kalbotyros, menotyros, filosofijos), konsultavau daugybę ne savo vadovautų visų trijų studijų studijų pakopų absolventų, išverčiau nemažai reikšmingų filosofijos ir tekstų (tarp jų keturias knygas), buvau virš 50 (daugiausiai istorinių) knygų dalykinis, mokslinis, specialusis redaktorius.

Tinklai:

Academia.edu