Tolerancijos dienos minėjime apdovanoti VU Istorijos fakulteto mokslininkai

Verbic Naud2019 lapkričio 20 d. vykusiame Tolerancijos dienos minėjime apdovanoti VU Istorijos fakulteto mokslininkai:

• už geriausią 2019 m. bakalauro studijų darbą tautinių mažumų tematika „Daugiakultūriškumas šiuolaikinėje Lietuvoje: teorija, politika ir jos vertinimas“ premija skirta Konradui Galvydžiui ir padėka jo vadovui VU Istorijos fakulteto docentui dr. Grigorijui Potašenko;
  • už geriausią 2019 m. disertaciją tautinių mažumų tematika „Tautinės mažumos Lietuvos istorijos naratyve 1918–2018 m.“ premija skirta dr. Akvilei Naudžiūnienei ir padėka jos vadovei VU Istorijos fakulteto profesorei dr. Jurgitai Verbickienei.

Sveikiname!

Skaityti daugiau

VU Istorijos fakulteto doktorantas Karolis Čižauskas - konkurso „Geriausi magistro darbai 2019” nugalėtojas

ljmsSveikiname VU Istorijos fakulteto doktorantą Karolį Čižauską, kurio magistro darbas „Mikalojaus II Radvilos valdžios raiška” buvo išrinktas geriausiu 2019 metų magistriniu darbu humanitarinių mokslų srityje Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojame tradiciniame konkurse.

Skaityti daugiau

Šviesiam PROFESORIAUS MEČISLOVO JUČO atminimui

mecislovas jucas valdovurumai lt nuotrVilniaus universiteto bendruomenę ir visą Lietuvos akademinę visuomenę ištiko skaudi netektis – 2019 m. lapkričio 6 dieną mirė vienas iškiliausių ir produktyviausių XX a. antrosios pusės – XXI a. pradžios Lietuvos istorikų Vilniaus universiteto Profesorius Mečislovas Jučas.

Kolegų ir buvusių studentų atmintyje Profesorius išliks kaip vienas autoritetingiausių mokslininkų ir  mylimas pedagogas, ilgus metus skiepijęs meilę ir skatinęs domėtis „motuše istorija“. Liūdime, netekę ilgamečio Kolegos, bet paguodžia mintis, kad jo solidūs darbai dar ilgai tarnaus Lietuvos mokslui ir kultūrai.

Profesorius bus pašarvotas Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčioje lapkričio 8-9  d. Laidotuvių mišios vyks lapkričio 9 d. 11.00 val., išlydėjimas 12.00 val.

Profesorius gimė 1926 m. balandžio 26 d. Vabaliuose, Baisogalos valsčiuje. Pradžios mokslus išėjęs gimtojo kaimo mokykloje, 1944 m. baigė Šeduvos gimnaziją, o 1951 m. – Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos fakultetą. Apgynęs dvi disertacijas (1956 m. – istorijos mokslų kandidato, o 1971 m. – daktaro), darbavosi iš pradžių Lietuvos istorijos institute, o nuo 1970 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.

Skaityti daugiau...

Rinkimai į VU Tarybą

veliavos edgarasVilniaus universiteto Tarybos rinkimai vyks lapkričio 4–5 d., nuo 9:00 iki 16:00 (Naujosios istorijos katedroje, 319 kab.);

Išankstinis balsavimas spalio 28–29 d. nuo 10:00 iki 15:00 Naujosios istorijos katedroje.

Pasitikrinti, ar esate įtrauktas į rinkėjų sąrašą galite čia.

Su kandidatais į VU Tarybą galite susipažinti VU puslapyje.

Patvirtintų kandidatų į VU Tarybą debatai ir rinkimai

Vilniaus universitetas 642x410Vilniaus universiteto Centrinė rinkimų komisija patvirtino kandidatų į VU Tarybą SĄRAŠAS. Jame yra 16 vidinių ir 16 išorinių kandidatų – iš jų 9 rinks rinkimų teisę turintys akademiniai darbuotojai, dar 2 nariai skiriami VU Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

Teisę rinkti ar būti renkamam pagal atnaujintą ir Senato patvirtintą rinkimų tvarką turi kiekvienas VU akademinės bendruomenės narys, dirbantis VU pagal neterminuotą darbo sutartį arba ne trumpiau kaip trejus metus ir ne mažiau kaip puse etato.

Patvirtinus kandidatų sąrašą oficialiai prasideda agitacinis laikotarpis, kuris tęsis iki spalio 25 d. Tarybos rinkimai VU vyks 2019 m. lapkričio 4–5 d. Išankstinis balsavimas numatomas 2019 m. spalio 28–29 d.

Kandidatų DEBATAI pagal atskiras rinkimų sritis numatomi spalio 21 ir 25 d. Tiesiogines debatų transliacijas bus galima stebėti VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Humanitarinių mokslų interesų srities kandidatų debatai vyks spalio 21 d., 15 val. VU Filosofijos fakultete, 201 aud., Universiteto g. 9, Vilnius (moderatorius – dr. Audrius Valotka).

Ne Universiteto darbuotojų ar studentų (išorinių kandidatų) debatai - spalio 22 d., 17 val. VU Centriniuose rūmuose, Mažojoj Auloj, Universiteto g. 3, Vilnius (moderatorius – doc. dr. Jonas Dagys).

Spalio 23 d., trečiadienis, 14.00-15.15 - Istorijos fakultete (211 aud.) susitikimas su kandidatais, pageidavusiais prisistatyti IF bendruomenei.

Daugiau apie rinkimus ir kandidatus žr. čia.