Studentai apie VU istorijos studijas

vilniaus universitetas DELFIUfartasIstorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete, todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai.

Daugiau DELFI.lt

Rinkimai į VU Tarybą: prasidėjo kandidatų kėlimo etapas

bibliotekos Kurausko nuotrjpgVilniaus universiteto Senatas, patvirtinęs atnaujintą Vilniaus universiteto Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašą, paskelbė kandidatų į Tarybos narius kėlimo pradžią.

Tarybos nariais penkerių metų kadencijai bus renkama vienuolika asmenų, kuriuos sudarys penki Tarybos nariai, renkami iš iškeltų kandidatų – VU dėstytojų ir mokslo (meno) darbuotojų, keturi Tarybos nariai, renkami iš iškeltų kandidatų – ne VU darbuotojų ar studentų, ir du Tarybos nariai, renkami VU Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

Kandidatus kelti pagal šią atnaujintą tvarką galima iki 2019 m. rugsėjo 30 d.
Juos kelti ir rinkti VU turi teisę akademinės bendruomenės nariai, atitinkantys atnaujintame tvarkos apraše nustatytus reikalavimus.

Istorijos fakultete iškelti kandidatai reikalingus dokumentus turi įteikti IF rinkimų komisijos pirmininkui R. Gaidis ( el. paštas: ), arba palikti dekanate (209 kab. Giedrei Polkaitei).

Visą informaciją apie rinkimų eigą, tvarką, reikalingus dokumentus galima rasti VU interneto svetainės specialioje rubrikoje: https://www.vu.lt/rinkimai/

Dekano žinia absolventams

PetrauskasMieli Absolventai,

Sveikindamas parašiusius ar baigiančius rašyti pirmąjį stambų tiriamąjį kūrybinį darbą ir linkėdamas sėkmingai jį apginti, noriu Jus pakviesti toliau tęsti studijas Istorijos fakulteto magistrantūroje. Pastaraisiais metais atnaujinome visas tris (Istorijos, Paveldosaugos, Archeologijos) studijų programas, kuriose užtikrinamas platus (Lietuvos humanitarinėse studijose šiuo požiūriu iš esmės unikalus) pasirinkimo spektras, leidžiantis studentui pasirinkti individualią studijų strategiją (įskaitant skirtingų studijų programų dalykų derinimą). Šį spektrą įgyvendina dėstytojų-tyrėjų grupė, kuri tarptautinio vertinimo metu gavo aukščiausius balus tarp visų Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų universitetinių padalinių.

Magistro studijose ypač svarbu motyvuotų jaunų žmonių  ir aukšto lygio dėstytojų diskusija, mėginant plėsti istorinio pažinimo ribas. Mūsų vizija – magistrantūros mokykla, kuri atitinka aukščiausius humanitarinio lavinimo standartus, o taip pat bendruomenė, kuri diskutuoja, domisi vieni kitų darbais ir taip stiprina Lietuvoje taip reikalingas viešųjų kritiškų intelektualų pajėgas.

Istorijos studijos yra Lietuvos ir Europos politikos, visuomenės ir kultūros studijos. Šiais metais jas papildėme dar vienu nauju – karo studijų – moduliu, kuriame bus nagrinėjama šiuolaikinių karų ir konfliktų istorija, analizuojama saugumo ir įvairiopų grėsmių situacija, propagandos formos ir informaciniai karai. Paveldosaugos studijų programa siūlo gilintis į teorinius ir praktinius paveldosaugos aspektus ir  juos vertinti kultūros paveldo tyrimų (plačiąja prasme) kontekste. Reaguojant į šiuolaikines archeologijos mokslo aktualijas, Archeologijos magistrantūra skatina studentus ieškoti  individualaus studijų profilio ir suteikia galimybę gilinti bei plėsti savo kompetencijas tiek tematiniu, tiek metodologiniu aspektu.

Prof. Rimvydas Petrauskas

Dekanui prof. Rimvydui Petrauskui - valstybinis Lenkijos apdovanojimas

R. Petrauskas ordinasGegužės 3 d. VU Istorijos fakulteto dekanui prof. Rimvydui Petrauskui už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą buvo įteiktas valstybinis Lenkijos apdovanojimas - ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžius. Sveikiname!

Daugiau informacijos: DELFI, 15min, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje puslapyje

Kviečiame skirti 2 proc.

IFGerbiami kolegos, studentai, bičiuliai, nuoširdžiai kviečiame savo gyventojų pajamų mokesčio dalį (iki 2 proc.) skirti Vilniaus universiteto Istorijos fakultetui.

Norint skirti paramą, reikia ranka arba elektroniniu būdu užpildyti prašymo formą FR0512 (4 versija):

• ranka užpildytą formą (formą galite rasti čia) reikia nunešti arba nusiųsti į Valstybinę mokesčių inspekciją pagal savo gyvenamąją vietą (adresus galite rasti čia);
  • formą pildant elektroniniu būdu, reikia per Jūsų banko teikiamą internetinės bankininkystės paslaugą ar kitą prieigą prisijungti prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) ir užpildyti formą portale.

Duomenys reikalingi deklaracijos formos pildymui:

E1 Gavėjo tipas: 2

E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 211950810

E3 Mokesčio dalies paskirtis: VU Istorijos fakultetui

Skirti gyventojų pajamų mokesčio dalį Istorijos fakultetui galite iki 2019 m. gegužės 1 d.

Nuoširdus ačiū!