Rektoriaus mokslo premija skirta prof. Arūnui Streikui

A. Streikus2018 m. Vilniaus universiteto Rektoriaus mokslo premija už išskirtinius metinius mokslo pasiekimus skirta Istorijos fakulteto Naujosios istorijos katedros vedėjui, profesoriui Arūnui Streikui.

Sveikiname!

Paskelbti palyginamojo ekspertinio MTEP vertinimo rezultatai

mostaPaskelbti palyginamojo tarptautinio Lietuvos mokslo ir studijų institucijų vertinimo rezultatai.

VU Istorijos fakultetas yra vienas iš nedaugelio, įvertintas aukščiausiu balu - 5.

Džiaugiamės, kad buvo įvertintos istorikų, archeologų, kultūros istorikų ir antropologų pastangos plėsti lituanistinių tyrimų aprėptį ir metodologiją, publikuoti tarptautinio lygio tekstus įvairiomis kalbomis ir dalyvauti aktualioje socialinėje diskusijoje.

Žr. humanitarių mokslų vertinimą čia

Istorijos fakulteto studentei apdovanojimas už geriausią baigiamąjį mokslo darbą Tautinių mažumų tematika

K P 8715Lapkričio 16 d., minint Tarptautinę tolerancijos dieną, Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje vyko Tautinių mažumų departamento prie LR organizuojamas iškilmingas renginys, kurio metu apdovanoti ir pagerbti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie pilietinės visuomenės kūrimo, tautinių kultūrų puoselėjimo ir tarpkultūrinio dialogo skatinimo Lietuvoje.

Už geriausią baigiamąjį mokslo darbą Tautinių mažumų tematika buvo apdovanota VU Istorijos fakulteto magistrantė Rūta Matimaitytė už darbą "Vilko vaikai: tarp istorijos ir užmaršties". Sveikiname!

Daugiau informacijos žr. čia.

Prof. Irenai Valikonytei - Lituanistinės komisijos prie Lenkijos MA premija

IRENA VALIKONYTĖ 1Rugsėjo 25-26 d.d. Varšuvoje, Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute vyko XXVII-oji Lituanistinės komisijos konferencija, kuri buvo skirta Lietuvos Metrikai (Metryka Wielkiego Księstwa Litewskiego: edytorstwo, możliwości wykorzystania, perspektywy dalszych badań).

Šiais metais konferencijoje buvo įvertinti Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prof. Irenos Valikonytės darbai. Profesorei įteikta Lituanistinės komisijos prie Lenkijos MA premija, kurios mecenatas - 2017 m. įsteigta Radvilų fundacija "Trzy Trąby". Ją įteikė kunigaikštis Maciej Radziwiłł.

Sveikiname Profesorę!

Nuotrauka iš Lithuano-Polonica

Įtakingiausias visuomenininkas – Istorijos fakulteto prof. Alfredas Bumblauskas

alfredas bumblauskas 77069119Ketvirtus metus iš eilės įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku išrinktas VU Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas. Tokios nuomonės laikosi tiek elitas, tiek visuomenė.

Daugiau žr. DELFI.lt.