Prof. Yfaat Weiss paskaita „Apie subnuomą: metaforos ir pasaulėvaizdžiai“

Paskaitu ciklas copy2019 m. balandžio 29 d., pirmadienis, 17 val. kviečiame į prof. dr. Yfaat Weiss (Leipcigas/Jeruzalė) paskaitą „Apie subnuomą: metaforos ir pasaulėvaizdžiai“. Prof. Weiss šiuo metu vadovauja Simono Dubnovo institutui Leipcige.

Pranešimo kalba – vokiečių su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Renginio vieta: Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas, 211 aud.

Moderatorė: Dr. Lara Lempertienė, Lietuvos nacionalinio Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė.

1985-aisiais metais išeivių Paryžiuje įkurtoje „Libella“ leidykloje pasirodė Hanna Krall romanas „Sublokatorka“ [Subnuomininkė]. Tuometinėje komunistinėje Lenkijoje šis romanas buvo platinamas tik pogrindyje. Lenkijoje ši knyga buvo oficialiai išleista tik 1989-aisiais – istorinių pokyčių metais, o vėliau išversta į vokiečių, anglų, hebrajų ir kitas kalbas. Autobiografinio pobūdžio bei istorines realijas atspindintis veikalas susilaukė didžiulio skaitytojų dėmesio. Jis buvo plačiai aptariamas ir atminties bei traumos studijų tyrėjų. Tačiau šio romano gilios universalistinės įžvalgos iki šiol liko išsamiau neaptartos. Atsižvelgiant į dabartines diskusijas dėl 2018-aisiais metais Lenkijoje priimto prieštaringai vertinamo vadinamojo Holokausto įstatymo, šis romanas ir vėl tampa labai aktualus.

Yfaat Weiss yra istorijos profesorė Leipcigo ir Jeruzalės Hebrajų universitetuose bei Leibnico žydų istorijos ir kultūros instituto vadovė. Naujausios publikacijos: „Lea Goldberg. Studijų metai Vokietijoje (1930-1933)“, Getingenas, 2012; „Ištremti kaimynai. Prarastoji Haifos ir Wadi Salibo atmintis“, Hamburgas, 2012.

FB Įvykis

Prof. Stefanios Bernini paskaita „Rethinking family and nation across the iron curtain: towards an intimate history of cold war Europe“

Bernini paskaita.jpgVilniaus universiteto Istorijos fakultetas kartu su VU TSPMI ir Lietuvos mokslo taryba kviečia į prof. Stefanios Bernini paskaitą „Rethinking family and nation across the iron curtain: towards an intimate history of cold war Europe“, kuri vyks 2019 m. balandžio 24 d., 17 val., VU Istorijos fakultete.

Stefania Bernini yra moderniosios istorijos profesorė Venecijos Ca‘ Foscari universitete. Mokslininkė dirba socialinės istorijos srityje, o viena svarbiausių jos akademinių interesų sričių yra šeimos ir jos reglamentavimo istorijos vykstant socialinėmis, politinėmis ir kultūrinėmis transformacijomis pokario Europoje.

FB Įvykis

Projekto „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vienuoliai katalikai: biogramų sąvadas“ pristatymas-seminaras

Pranciškonų vienuolių triumfas Danguje. LDMŠ. m. balandžio 2 d. 16 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 329 auditorijoje vyks Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vienuoliai katalikai: biogramų sąvadas“ (Nr. S-MIP-17-34) pristatymas-seminaras. Su projekto metu naudojamais istorijos šaltiniais, kuriamos duomenų bazės struktūra ir biografinių žinių masės panaudojimo istorijos tyrimams galimybėmis seminaro dalyvius supažindins ir auditorijos klausimų, pastabų ir įžvalgų lauks projekto vykdytojai dr. Liudas Jovaiša, dr. Martynas Jakulis, dokt. Karolis Tumelis.

Giedrės Motuzaitės Matuzevičiūtės Keen fotografijų paroda

image002Maloniai kviečiame apsilankyti Giedrės Motuzaitės Matuzevičiūtės Keen fotografijų parodoje: „Maisto globalizacija: iš praeities į dabartį“, UNESCO galerijoje, Šv. Jono g. 11, 2019 m.  kovo 27 – balandžio 29 dienomis.

Paroda surengta vykdant mokslinį tyrimą, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K712 veiklą  „Mokslininkų kvalifikacijos tobulinimas vykdant aukšto lygio MTEP projektus“

Parodos aprašymas

Dr. Andrej Ryčkov knygos „Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)"

Judo bucinys2019 m. kovo 27 d., 17.30 kviečiame į dr. Andrej Ryčkov knygos „Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)“ pristatymą, kuris vyks VU Istorijos fakulteto bibliotekoje (Universiteto g. 7, III aukštas).

Dalyvaus: knygos autorius dr. Andrej Ryčkov, dokt. Povilas Dikavičius ir dr. Martynas Jakulis.

Renginio įvykis FB