Archeologės iš Tartu universiteto paskaita VU Istorijos fakultete

Ester OrasGegužės 2 d. (antradienį), 17 val. Vilniaus universiteto, Istorijos fakulteto 218 auditorijoje paskaitą tema "Organic residue analysis and archaeological research" skaitys dr. Ester Oras (Tartu universitetas).

Diskusija: "Partizanų kovos Lietuvoje" po 30-ies metų

IMG 00172Praėjo 30 metų nuo garsiosios Kęstučio Girniaus knygos "Partizanų kovos Lietuvoje" pasirodymo Čikagoje. Daugelis sutiks, kad šis tyrimas tapo vienu tvirčiausių pagrindų vėlesnėms Lietuvos partizanų karo (1944-1953) studijoms rastis. Knyga iki šiol nepraranda savo mokslinio aktualumo, žavi savo konceptualumu bei įžvalgomis. Kokius iššūkius atliepė Kęstučio Girniaus tyrimas 1987-aisiais ir kuo jis mums svarbus šiandien? Kaip per tris dešimtmečius pasikeitė mūsų atmintis, matymas ir mąstymas apie partizanus? Apie tai (ir ne tik) kalbėsimės "Trakinių partizanų" akademinėje dienoje 2017 m. balandžio 27 d., 18 val. kartu su:

- knygos autoriumi dr. Kęstučiu Girniumi (VU TSPMI);

- ilgamete LGGRTC generaline direktore, istorike Dalia Kuodyte;

- istorike dr. Aiste Petrauskiene (VU IF);

- mokytoju, istoriku Mindaugu Nefu (VDU).

Kalbins - dr. Norbertas Černiauskas.

FB įvykis

Susitikimas su Nacionaline ekspedicija

Ekspedicija knygaapkLeidybos namai „Terra Publica” su dideliu džiaugsmu pristato ką tik išleistą knygą „Nemunu per Lietuvą“, kuri parengta pagal didelio populiariumo sulaukusį LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“. Knygos autorius ir sudarytojas gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Norime pakviesti visus Vilniaus miesto gyventojus ir svečius į pagrindinį turo po Lietuvą knygos „Nemunu per Lietuvą“ pristatymą, kuris įvyks balandžio 25 d. 18 val., Vilniaus rotušėje.

Vyks pokalbis su knygos autoriumi Selemonu Paltanavičiumi, prodiuseriu Edmundu Jakilaičiu, lenktynininku Benediktu Vanagu, profesoriumi Alfredu Bumblausku, muzikologe Zita Kelmickaite ir kitais ekspedicijų dalyviais! Renginį moderuos Alvyda Bajarūnaitė.

Renginio FB įvykis

Maršas už Mokslą

MFS Lt4 FBBalandžio 22 d. 14 val. rengiamas „Maršas už mokslą“ nuo Vašingtono skvero iki Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Tai - pirmasis tarptautinis mokslininkų solidarumo žygis.

Kviečiami visi: mokslininkai, dėstytojai, jų šeimų nariai, studentai ir visi neabejingi Lietuvos ir Lietuvos mokslo ateičiai.

Taip pat smulkesnę informaciją apie Maršą už mokslą Vilniuje rasite adresais:

Pokalbis su Remigijumi Šimašiumi

simasiusAr kada pagalvojote kuo domisi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius? Kaip jis leidžia laisvalaikį? Ar gerai žino Vilniaus istoriją? Ateik kovo 30 d. į VU IF ir išgirsk atsakymus į VU Alumni dar neužduotus klausimus!

Kada? Kovo 30 d. 16 val.

Kur? VU Istorijos fakultete, 211 auditorijoje.

Renginį moderuos: dr. Norbertas Černiauskas.

Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

FB įvykis