Paroda apie Lietuvos piliakalnius

Migonių piliakalnio nuotrauka kasinėjimų metu2017 m. rugsėjo 6 – spalio 4 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje veikia paroda „Čia piliakalniu slenka žemyn akmenėlis sunkus pamažu: Lietuvos piliakalnių tyrinėjimų apžvalga LMA Vrublevskių bibliotekos rinkiniuose (XIX a. vid. – XX a.)“.

Bibliotekos fonduose saugomo rankraštinio paveldo dokumentai supažindina lankytojus su piliakalnių tyrimais XIX a. viduryje – XX a., archeologais, tyrinėjusiais piliakalnius, juose rastais radiniais, vizualine informacija. Didžioji dalis parodos eksponatų yra iš archeologų Petro Tarasenkos, Prano Kulikausko ir Reginos Volkaitės-Kulikauskienės fondų. Parodoje eksponuojami kasinėjimų dienoraščiai, piešiniai, fotografijos, įvairūs dokumentai iš Punios, Nemenčinės, Aukštadvario, Rudaminos, Narkūnų, Maišiagalos, Kernavės, Migonių, Apuolės, Pajevonio – Kunigiškių, Darbutų, Medvėgalio, Moškėnų – Laukupėnų, Velikuškio, Poteronių, Merkinės, Paukščių kalno piliakalnių kasinėjimų ir tyrimų. Eksponuojamas Eustachijaus Tiškevičiaus darbas apie piliakalnių kasinėjimus, Tado Daugirdo Darbutų piliakalnio tyrimai.

Daugiau žr. čia

Rugsėjo 1-oji VU ir Istorijos fakultete

studentu eisena 65714882 1Studijų metų pradžios šventės RENOVATIO STUDIORUM programa VU ir Istorijos fakultete

2017 m. rugsėjo 1 d. (penktadienis):

9.30 val. – Vilniaus universiteto vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme.

10.00 val. – Mokslo metų pradžios šventė Istorijos fakulteto bendruomenei Daukšos kiemelyje po liepa.

14.45 val. – Vilniaus universiteto dėstytojų, studentų ir alumnų eisena į universiteto centrinius rūmus, Didįjį kiemą (Universiteto g. 3), nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

15.30–16.30 val. – iškilminga studijų metų pradžios RENOVATIO STUDIORUM ceremonija universiteto Didžiajame kieme. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (meno vadovas Albinas Kučinskas) ir akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė). Iškilmių nuotaiką kels perkusijos studija „Afrikos būgnai“ (vadovas Gediminas Mačiulskis).

18.00 val. – vakaras su Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios Gospel choru (Šv. Jono g. 12).

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Kolektyvinės monografijos „Alma Mater Vilnensis: Vilniaus universiteto turtai istorijos skersvėjuose (XVI–XXI amžiai)“ sutiktuvės

kvietimas 03Birželio 12 dieną 15 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3) vyks kolektyvinės monografijos Alma Mater Vilnensis: Vilniaus universiteto turtai istorijos skersvėjuose (XVI–XXI amžiai) sutiktuvės.

Renginyje dalyvaus: Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas, Vilniaus universiteto profesoriai habil. dr. Vygintas Bronius Pšibilskis, dr. Alfredas Bumblauskas, dr. Arvydas Pacevičius, Lietuvos istorijos instituto mokslininkai dr. Reda Griškaitė, knygos recenzentas doc. dr. Rimantas Miknys ir kiti.

Renginio vedėjos: Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanė dr. Loreta Skurvydaitė.

Ši gausiai iliustruota kolektyvinė monografija, kurią parengė net 12 autorių (atsakomasis redaktorius – prof. habil. dr. Vygintas Bronius Pšibilskis), atskleidžia Vilniaus universiteto regalijų, bibliotekos, archyvo, kolekcijų, muziejų ir įvairių rinkinių likimą įvairiais universiteto gyvavimo laikotarpiais.

Daugiau informacijos žr. čia

Apie renginį „Facebook“ paskyroje

Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Lietuvos ir Saksonijos istoriniams ryšiams

herbas2017 m. gegužės 23–24 d. Valdovų rūmuose vyks tarptautinė mokslinė konferencija „VIENO VALDOVO IŠTIKIMI PAVALDINIAI...“: LIETUVA IR SAKSONIJA VALDANT VETINAMS.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Konferencijos organizatoriai:

• Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
  • Dresdeno valstybiniai meno rinkiniai (Staatliche Kunstsammlungen Dresden)
  • Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
  • Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos skyrius

Konferencijos partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

Oficialios konferencijos kalbos: Lietuvių ir vokiečių (sinchroninis vertimas)

Daugiau informacijos žr. čia

Apie renginį „Facebook“ paskyroje

Bar-Ilan (Izraelis) universiteto profesoriaus Dan Shapira paskaita

karaimai 530e0e726e0ceKviečiame į vieno žymiausių šiuolaikinių karaimikos tyrinėtojų Bar-Ilan (Izraelis) universiteto profesoriaus dr. DAN SHAPIRA paskaitą "The Karaites vis-a-vis the Lithuanian Nobility the the Grand Duchy", kuri vyks gegužės 17 d. (trečiadienį) 17 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, 218 auditorijoje.

Paskaitą anglų kalba moderuoja dr. D. Troskovaitė.

Įėjimas nemokamas

Paskaitos plakatas