Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Lietuvos ir Saksonijos istoriniams ryšiams

herbas2017 m. gegužės 23–24 d. Valdovų rūmuose vyks tarptautinė mokslinė konferencija „VIENO VALDOVO IŠTIKIMI PAVALDINIAI...“: LIETUVA IR SAKSONIJA VALDANT VETINAMS.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Konferencijos organizatoriai:

• Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
  • Dresdeno valstybiniai meno rinkiniai (Staatliche Kunstsammlungen Dresden)
  • Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
  • Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos skyrius

Konferencijos partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

Oficialios konferencijos kalbos: Lietuvių ir vokiečių (sinchroninis vertimas)

Daugiau informacijos žr. čia

Apie renginį „Facebook“ paskyroje

Bar-Ilan (Izraelis) universiteto profesoriaus Dan Shapira paskaita

karaimai 530e0e726e0ceKviečiame į vieno žymiausių šiuolaikinių karaimikos tyrinėtojų Bar-Ilan (Izraelis) universiteto profesoriaus dr. DAN SHAPIRA paskaitą "The Karaites vis-a-vis the Lithuanian Nobility the the Grand Duchy", kuri vyks gegužės 17 d. (trečiadienį) 17 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, 218 auditorijoje.

Paskaitą anglų kalba moderuoja dr. D. Troskovaitė.

Įėjimas nemokamas

Paskaitos plakatas

Tarptautinis seminaras "Lietuvos totorių ir karaimų istorijos šaltiniai: tyrimai ir jų perspektyvos"

6TRAKAIKviečiame į Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto rengiamą tarptautinį seminarą "Lietuvos totorių ir karaimų istorijos šaltiniai: tyrimai ir jų perspektyvos", kuriame Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkai pristatys savo tyrimus, aptars naujus bendruomenių istoriją atspindinčius šaltinius, dalinsis netikėtomis įžvalgomis.

Seminaras vyks š.m. gegužės 18 d. Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose, 238 auditorijoje.

Seminaras rengiamas pažymint Lietuvos totorių ir karaimų įsikūrimo Lietuvoje 620-ųjų metinių sukaktį.

Seminaro programa

IFDi 39 diskusija "Kaip istorikui prisijaukinti PR?"

Kaip istorikui prisijaukinti PRGegužės 10 d., 18 val., 214 IF auditorijoje Korp!Tilia kviečia į kasmetinę korporantų rengiamą diskusiją Istorikų dienose!

Šiemet mūsų pašnekesio tema - istorikai ir viešieji ryšiai.

Apie tai kalbės:

dr. Norbertu Černiausku, vieno sėkmingiausių istorijos puoselėjimo projektų "Trakinių partizanai" kūrėju.

fil!Mindaugu Reinikiu - istorijos fakulteto absolventu, gyvenimą susiejusiu būtent su viešaisiais ryšiais ir komunikacija.

Gediminu Kulikausku - istorijos populiarintoju, knygų "Apelsinų kontrabanda" ir "Elektros boikotas" autoriumi.

Pašnekesį moderuos IF doktorantas sen!Audrius Dambrauskas.

FB įvykis

Susitikimas su architektu Audriumi Ambrasu

a ambrasas bfl 01Gegužės 8 d. (pirmadienį), 17 val., Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, II aukštas) vyks Naujosios istorijos katedros apvaliojo stalo organizuojamas susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu architektu Audriumi Ambrasu.

Moderuoja: doc. dr. Marija Drėmaitė ir doc. dr. Arūnas Streikus.