Mokslo centrai

Paveldo tyrimų centras

Tyrimai. Tyrimų sritys: kultūros paveldo objektų ir vietų antropologiniai, archeologiniai, istoriniai, vizualiniai, paveldosauginiai, sociologiniai tyrimai; paveldo teorija; paveldas ir atmintis; paveldosaugosistorija; galimybių studijos ir paveldo atgaivinimo koncepcijos. Tyrimai pristatomi mokslo publikacijose, tyrimų ataskaitose, mokslo populiarinimo literatūroje.

Sklaida. Įgyvendinami bendri projektai su valstybinėmis, paveldosaugos, atminties (muziejais, archyvais) ir kitomis institucijomis, vietos bendruomenėmis, skirti paveldo aktualizavimui, atgaivinimui ir sklaidai.

Studijos. Nuo 2003 m. fakultete sėkmingai vykdoma Paveldosaugos magistro studijų programa, orientuota į kultūros paveldo administravimo ir perteikimo (interpretavimo) specialistų, paveldo tyrėjų rengimą.

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Universiteto g. 7, LT-01513 Vilnius, Lietuva
213 kab.
Tel. + 370 614 74265
El. paštas:

Komisijos

 

 

 

 

 

 

 

 

TEST

informacijs testine

Struktūra

Fakulteto taryba yra aukščiausioji fakulteto savivaldos institucija. Jos nutarimai privalomi visiems fakulteto darbuotojams ir studentams.  

Fakulteto dekanas - prof. Rimvydas Petrauskas.

Prodekanai:
Akademinių reikalų ir tarptautinių ryšių prodekanė  - dr. Loreta Skurvydaitė
Mokslo reikalų ir plėtros prodekanas - doc. dr. Salvijus Kulevičius

Istorijos fakultetą sudaro 4 katedros:
Archeologijos, vedėjas prof. Albinas Kuncevičius
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos, vedėjas prof. Alfredas Bumblauskas
Naujosios istorijos, vedėjas prof. Arūnas Streikus
Senovės ir viduramžių istorijos, vedėjas prof. Rimvydas Petrauskas

Fakultete veikiantis  Kultūrinių bendrijų studijų centras priklauso Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedrai (vadovas doc. dr. Grigorijus Potašenko),  o Lietuvos statutų ir Lietuvos metrikos tyrimų grupė (vadovė prof. Irena Valikonytė) Senovės ir viduramžių istorijos katedrai. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos