Renginiai

Tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“

radvila22015 m. lapkričio 12–14 d.
Valdovų rūmai

Konferencija skiriama vieno iškiliausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybininkų – Lietuvos kanclerio ir Vilniaus vaivados kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo (1515-02-04–1565-05-28) – gimimo 500 metų ir mirties 450 metų sukaktims paminėti.

Šiuo tarptautiniu forumu siekiama atskleisti ir apmąstyti garsiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, o vėliau – ir vienos žymiausių visos Abiejų Tautų Respublikos didikų giminės – kunigaikščių Radvilų – įvairią veiklą, indėlį į valstybės, jos politikos ir diplomatijos, kultūros ir meno, ūkio ir karybos raidą, pristatyti žymiausius giminės atstovus, apibūdinti šios giminės kultūrinį ir meninį paveldą, taip pat Radvilų vietą istorinėje atmintyje.

Konferencijos chronologija – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikai (iki XVIII a. pab.). Tarptautiniame forume kviečiami dalyvauti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos jungtinės Lietuvos ir Lenkijos valstybės (Abiejų Tautų Respublikos) tradicijos paveldėtojai ir propaguotojai – lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių mokslininkai, kiti tyrinėtojai, kurių mokslinių interesų akiratyje yra atsidūrę kunigaikščiai Radvilos.

PROGRAMA

Oficialios konferencijos kalbos –lietuvių ir lenkų, iš kurių ir į kurias bus verčiama sinchroniškai

Konferencijos globėjai:
Kunigaikštis Motiejus Radvila
Kunigaikštis Mikalojus Radvila

Konferencijos organizatoriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Istorijos skyrius

Konferencijos organizavimo partneriai"
Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje
Lenkijos institutas Vilniuje

Daugiau informacijos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos