M.d. dr. Inga Leonavičiūtė

1995 m. Vilniaus universitete įgijo istorijos bakalauro, 1998 m. – istorijos magistro laipsnį. 1996–1997 m. studijavo Graco (Austrija) universitete (Erasmus). Nuo 1998 m. dirba Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedroje jaunesniosios mokslo darbuotojos, nuo 2015 m. lapkričio - mokslo darbuotojos pareigose. 2014 m. apginta daktaro disertacija "Šv. Brunonas Kverfurtietis ir 1009 m. misija: šaltinotyrinis aspektas" (vadovas prof. habil. dr. Edvardas Gudavičius), kuri LJMS organizuojamame geriausių apgintų disertacijų konkurse pripažinta geriausia socialinių ir humanitarinių mokslų kategorijoje.

Dėstomi dalykai

• Istorija ir informacinės technologijos (modulis: Studijų įvadas)
  • Išbarstyto LDK paveldo aktualizacija ir virtualizacija (modulis: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros profiliai: praeitis, tradicija, paveldas)
  • Senosios Lietuvos tekstinis ir vaizdinis paveldas (modulis: Istorijos šaltiniai ir virtualaus skaitmeninio paveldo sistema)
  • Praktinis bakalauro seminaras „Lietuvos istorijos šaltinių pristatymas taikant skaimenines technologijas“ (modulis: Istorijos šaltiniai ir virtualaus skaitmeninio paveldo sistema)
  • Dokumentinis paveldas (Paveldosaugos magistro studijų programa)

• Viduramžių istorija
  • Šaltinotyra, šaltinių publikavimas
  • Lietuvos istorija XI–XIV a.
  • Šv. Brunonas Kverfurtietis ir 1009 m. misija
  • Istorinė kartografija
  • Dokumentinis paveldas
  • Vaizdinis LDK paveldas
  • Vilniaus universiteto istorija

Svarbiausios publikacijos

Knygos

• 1009 metai: šv. Brunono Kverfurtiečio misija = A. D. 1009: missio s. Brunonis Querfordensis, sudarė, šaltiniotyrinius paaiškinimus ir bibliografiją parengė I. Leonavičiūtė, Vilnius: Aidai, 2006. 287, [1] p.: iliustr., faks.;
  • Alfredas Bumblauskas: "Man viskas yra istorija": bibliografijos rodyklė, 1980-2016 m., sudarė I. Leonavičiūtė; įvadinio žodžio autorius A. Gieda, Vilnius: Vilniaus universitetas: Vilniaus universiteto leidykla, 2016. 142, [1] p.: iliustr., portr.
  • Leonavičiūtė I., Tūkstantmečio detektyvas: Šv. Brunonas ir 1009-ieji, Vilnius: Lietuvių katalikų mokslo akademija, VšĮ "Naujasis Židinys-Aidai“, 2016. 504 p.: iliustr.

Straipsniai

• Leonavičiūtė I., Kariaunos vaidmuo kuriantis Lietuvos valstybei, Lietuvos valstybė XII - XVIII a., red. koleg. Z. Kiaupa, A. Mickevičius, J. Sarcevičienė, Vilnius: LII l-kla, 1997, p. 475–486;
  • Leonavičiūtė I., Trys ar keturios šv. Brunono misijų šaltinių versijos?, Tarp istorijos ir būtovės. Studijos prof. Edvardo Gudavičiaus 70-mečiui, sud. A. Bumblauskas, R. Petrauskas (Specialusis „Lietuvos istorijos studijų“ leidinys, t. 1), Vilnius: Aidai, 1999, p. 19–25;
  • Leonavičiūtė I., Šv. Brunono kankinystės atvaizdas ir Ademarus Cabannensi Historia, Naujasis Židinys-Aidai, 2000, nr. 7/8,  p. 390–392;
  • Leonavičiūtė I., Šv. Bonifacas XIV–XVI amžiuje arba „kamalduliškoji“ šv. Brunono Kverfurtiečio pažinimo tradicija, Lietuvos istorijos studijos, 2012, t. 29, p. 71–83;
  • Leonavičiūtė I., Magdeburgo arkivyskupų darbai: Šv. Brunono Kverfurtiečio Darbų knygos (Liber Gestorum) klausimas, Lietuvos istorijos studijos, 2015, t. 35, p. 9–23.

• 1998–2000 m. UNESCo programai „Memory of the world“ vykdė projektą „Lietuvos vaizdinė atmintis“, skirtą lituanistinės vizualinės medžiagos paieškoms užsienyje.
  • 2000 m. vykusiai Europos kultūros tūkstantmečio virtualiai parodai rengė internetinius projektus „Lietuvos Statutai“ bei „Lietuva ir Europos ribos žemėlapiuose“, o tais pačiais metais Vokietijoje vykusiai pasaulinei parodai „Expo 2000“ – internetinius projektus „Lietuvos istorija – tolerancijos istorija“ ir „Lietuva ir Pasaulis“.
  • Internetinio projekto „Magnus Ducatus Lithuaniae“, skirto bendram Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos paveldui, koordinatorė;
  • Internetinio projekto „Virtualus istorinis Vilnius“ (2008–2010 m.), rengto programai „Vilnius–2009 m. Europos kultūros sostinė“ dalyvė.
  • 2010–2013 m. vykdyto Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo finansuoto projekto „LDK tradicija, vaizdinys ir modernūs tapatumai“ dalyvė.
  • 2011–2013 m. Šaltiniai.info – interaktyvios lietuvių kalbos, literatūros (kultūros) ir Lietuvos istorijos mokymosi šaltinių duomenų bazės (Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonės VP1-2.2-ŠMM-05-K „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“ projektas) rengimas;
  • 2015 m. LMT Nacionalinė lituanistikos plėtros sklaidos projekto „E. Gudavičiaus straipsnių rinktinės sudarymas ir vertimas į lenkų kalbą“ vadovė ir vykdytoja.
  • 2016 m. LMT pagal Valstybinę lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programą (3.1 priemonė) projekto „Šv. Brunonas Bonifacas ir 1009-ųjų misija” vadovė ir vykdytoja.

Kita

• Kartoschemų darymas (pvz., leidiniams A. Bumblauskas, Senosios Lietuvos istorija: 1009–1795, Vilnius: R. Paknio leidykla, 2005; Alma Mater Vilnensis: Vilniaus universiteto bruožai: kolektyvinė monografija, Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2009, papild. leid. 2012);
  • Vizualinių šaltinių atranka ir parengimas (Alma Mater Vilnensis: Vilniaus universiteto bruožai: kolektyvinė monografija. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2009, 1032 p.: 546 iliustr.; papildytas ir pataisytas leid. 2012. 1060 p., 569 iliustr.)