Atviras kvietimas dalyvauti 2-oje paveldosaugos vasaros mokykloje „Kultūriniai kraštovaizdžiai” 2018 m. rugpjūčio 4-11 d. Nidoje

cover photoParaiškos priimamos iki 2018 m. gegužės 28 d.

Po itin sėkmingos ir įkvėpiančios 1-osios paveldosaugos vasaros mokyklos „Kultūriniai kraštovaizdžiai“ 2017 m., Vilniaus dailės akademija skelbia atvirą kvietimą norintiems dalyvauti šių metų rugpjūčio 4–11 d. VDA Nidos meno kolonijoje vyksiančioje 2-oje paveldosaugos vasaros mokykloje. Pagrindinė tema 2018 m. – nematerialus kultūros paveldas.

Profesionalus išskirtinės visuotinės vertės (angl. Outstanding Universal Value) ir UNESCO Pasaulio paveldo statuso išmanymas užtikrina tinkamą Pasaulio paveldo vietovių apsaugą ir jų perdavimą ateities kartoms. Viena iš sudėtingiausių Pasaulio paveldo vietovių dalių yra nematerialus kultūros paveldas, todėl gebėjimų ugdymas komunikacijos, interpretacijos, žmogaus teisių ir kt. srityse yra pagrindinės šių metų temos, kurios bus nagrinėjamos 2-oje paveldosaugos vasaros mokykloje.

Tarptautiniai ekspertai ir dėstytojai ves specializuotas paskaitas, seminarus ir praktinius užsiėmimus. Vasaros mokykla vyks anglų kalba

Daugiau apie vasaros mokyklą anglų kalba

REGISTRACIJA

2017 m. vykusios 1-osios paveldosaugos vasaros mokyklos akimirkos

Skelbiamas baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursas

2927 5c8df1a0f382dd6df1ceb8ef13ddacc2Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia šių metų baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą.

Kviečiame konkurse dalyvauti visų Lietuvos ir užsienio aukštųjų universitetinių mokyklų bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų absolventus, kurie einamaisiais akademiniais metais apgynė tautinių mažumų studijų srities baigiamąjį mokslo darbą arba tautinių mažumų aspektus plačiai nagrinėjo ir integravo kitos tematikos baigiamajame mokslo darbe, o taip pat doktorantus, einamaisiais akademiniais metais publikavusius mokslinį straipsnį tautinių mažumų tema.

Numatoma skirti keturias Premijas: už geriausią bakalauro studijų baigiamąjį darbą (300 eur), už geriausią magistro studijų baigiamąjį darbą (500 eur), už geriausią doktorantūros studijų disertacinį darbą (1000 eur), už geriausią doktoranto publikuotą mokslinį straipsnį tautinių mažumų tema (500 eur).

Šiemet pirmą kartą skelbiama prioritetinė Konkurso tema – „Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė. Tautinių mažumų klausimas“. Už prioritetinės temos nagrinėjimą baigiamajame mokslo darbe ar publikuotame moksliniame straipsnyje skiriama Specialioji premija (300 eur).

Baigiamieji  mokslo darbai kartu su papildomais dokumentais priimami  iki š.m. birželio 30 d. (imtinai) adresu: Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Raugyklos g. 25-102, LT-01140 Vilnius.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia

Stojančiųjų į istorijos krypties mokslo doktorantūrą dėmesiui!

doktorantura copyInformaciją apie priėmimą į 2018 m. Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto istorijos krypties mokslo doktorantūrą rasite Istorijos fakulteto puslapyje, prie Doktorantūros studijų.

Čia pateikiamos disertacijų tematikos bei detalizuoti reikalavimai stojantiesiems.

Kvietimas savanoriauti tarptautiniame kūrybiniame studentų projekte

018a33VšĮ ,,Šiaurės Jeruzalė" šių metų rugsėjo 2-7 dienomis rengs tarptautines kūrybines dirbtuves studentams, kurie ieškos kūrybiškų Vilniaus Didžiosios sinagogos vietos įamžinimo sprendimų. Renginyje dalyvaus istorijos, komunikacijos, architektūros ir kitų specialybių studentai ir jų dėstytojai iš Lietuvos (VU, VGTU, KTU, VDA), Izraelio (Tel Avivo universitetas, Ben Guriono universitetas), Lenkijos (Varšuvos universitetas).

Šia proga ieško savanorių - aktyvių, atvirų ir kūrybingų žmonių, kurie prisidėtų prie renginio sėkmės: idėjomis, kūrybiniais ir organizaciniais darbais.

Jeigu susidomėjote, kviečiame užpildyti registracijos formą iki balandžio 23 dienos.

Kontaktinis asmuo: Julijana Leganovič,

Daugiau informacijos žr. čia

2018 m. laidos IF absolventų pavasario sesijos bei baigiamųjų darbų pristatymo į katedras ir gynimo tvarka

baigiamieji darbaiŠ. m. kovo 19 d. IF Taryboje buvo patvirtinta 2018 metų laidos IF absolventų pavasario sesijos bei baigiamųjų darbų pristatymo į katedras ir gynimo tvarka.

Baigiamuosius darbus gali ginti studentai, įvykdę visą studijų programos planą.

Diplomai visiems IF absolventams bus įteikiami 2018 m. birželio 25 d. 10–12 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

Nuolatinių bakalauro studijų programų IV kurso studentams paskaitos vyksta

rekomenduotina užbaigti paskaitas 2018 m. gegužės 7–11 d.

Nuolatinių bakalauro studijų programų IV kurso studentams galutinis studijų pasiekimų vertinimų laikotarpis

2018 m. gegužės 14–18 d. į IS turi būti  suvesti visi  studijų rezultatai

Nuolatinių bakalauro studijų programų studentų bakalauro darbai pristatomi į katedras

iki 2018 m. gegužės 30 d. 15.00 val.

Bakalauro darbų gynimo sesija vyksta

2018 m. birželio 11–15 d.

Nuolatinių magistro studijų programų studentų magistro darbai į katedras pristatomi

iki 2018 m. gegužės 22 d. 15.00 val.

Magistro darbų gynimo sesija vyksta

2018 m. gegužės 30 d. – birželio 1 d.

Darbas turi būti įkeliamas į ETD duomenų bazę

tą pačią dieną, kurią atiduodamas katedrai, bet ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki darbų gynimo sesijos pradžios