Studentų organizacijos

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentų atstovybė

VU SA IF logo2VU SA IF – tai studentų atstovybė istorijos fakultete, kuri savo veiklą pradėjo 2003 m.
Nuo tada studentų atstovai siekia kokybiškai atstovauti Istorijos fakulteto studentus, perduoti jų nuomonę administracijai, padėti spręsti iškilusias problemas. Taip pat, VU SA IF organizuoja renginius, diskusijas, socialines akcijas fakulteto bendruomenei, perduoda naudingą ir aktualią informaciją studentams.

 

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentų atstovybės svetainė

 

 

 

 

Vilniaus Universiteto studentų istorikų Korporacija Tilia

korp-tiliaOrganizacija pavadinta liepos, augančios VU Istorijos fakulteto (M. Daukšos) kiemelyje, garbei. Tilia susikūrė 1989 m. Veikla nuo įsikūrimo siejosi su istorijos mokslo populiarinimu, patriotizmu bei meile universitetui. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, viena iš svarbiausių Tilia funkcijų tapo atstovavimas studentų interesams (tai viena pirmųjų studentiškų organizacijų pradėjusių aktyviai veikti VU po nepriklausomybės paskelbimo).
Tilia su po nepriklausomybės paskelbimo atsikūrusiomis arba susikūrusiomis korporacijomis užmezgė ryšius, pradėta organizuoti bendrus renginius bei įsilieta į bendra Lietuvos korporacijų gyvenimą. Aktyviai ryšiai plėtoti su International students of history association (ISHA): Tilia Vilniuje organizavo seminarus, konferencijas bei dalyvavo ISHA veikloje užsienyje.

Korp! Tilia turi šiuos simbolius – spalvos, cirkulis, emblema, himnas. Korporacijos spalvos – žalia, juoda ir mėlyna. Visos jos susijusios su korporacijos, kaip Liepos, metafora. Korporacijos nariai, pabrėždami savo priklausomybę korporacijai naudoja tokius atributus – juosteles, kepurėles, ženkliukus.

Vilniaus Universiteto studentų istorikų Korporacijos Tilia Facebook svetainė

 

VU Istorijos fakulteto studentų mokslinė draugija

VU-IF-SMD-logo

VU IF SMD – Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto Studentų mokslinė draugija –  skirta tiems, kuriems istorija – ne tik studijų programa, bet ir visa apimantis mokslas, tikroji gyvenimo mokytoja.
Mūsų tikslas – sukurti erdvę, kurioje jaunieji istorijos entuziastai galėtų laisvai dalintis savo idėjomis, rasti bendraminčių, diskutuoti, ginčytis, kurti ir... visa galva pasinerti į istoriją. Kol kas mūsų nėra daug, bet! Kaip įrodė trys šimtai Termopilų gynėjų, ilgai išsilaikiusių prieš milžinišką persų kariuomenę – esmė ne kiekybėje, o kokybėje.
Savo veiklą plėtojame įvairiomis kryptimis. Draugijos nariai gali įsilieti į įvairių būrelių veiklą, dalyvauti draugijos rengiamose diskusijose, debatuose, konferencijose. Turime savo tinklaraštį, kuriame bus talpinami draugijos narių moksliniai pranešimai ir kita informacija.
VU IF SMD – smagus Tavo kelias į akademinį gyvenimą!

 

 

 

Apie fakultetą

Istorija Lietuvoje nuo seno yra viena kertinių tautinės savimonės ir identiteto atramų. Istorijos katedra, kaip atskiras Vilniaus universiteto padalinys, buvo įkurtas 1783 metais. XIX amžiaus pirmojoje dekadoje pradėjo gyvuoti Vilniaus istorijos mokykla. Po universiteto atkūrimo XX amžiuje egzistavo šešios istorijos katedros. Tačiau atskiras Istorijos fakultetas Vilniuje įkurtas tik 1968 metais, padalinus iki tol egzistavusį Istorijos ir Filologijos fakultetą į du.

Istorijos fakultetas įsikūręs Senajame Universiteto ansamblyje aplink jaukų Mikalojaus Daukšos kiemelį. Pirmasis dekanas - doc. dr. Klemensas Semaška, po jo dekano pareigas ėjo doc. dr. Klemensas Sinkevičius, nuo 1976 metų gruodžio - doc. dr. Vytautas Lesčius, 1990 metais fakulteto vairą perėmė prof. dr. Alfredas Bumblauskas, 2002 m. fakulteto dekanu išrinktas prof. dr. Zenonas Butkus. 2007 m. prof. dr. Z. Butkus išrinktas dekanu antrai kadencijai. 2012 m. Istorijos fakulteto dekanu išrinkatas prof. Rimvydas Petrauskas.

Šiuo metu Istorijos fakultete veikia keturios katedros: Archeologijos (vedėjas prof. Albinas Kuncevičius), Istorijos teorijos ir kultūros istorijos (vedėjas prof. dr. Alfredas Bumblauskas), Naujosios istorijos (vedėjas prof. dr. Zenonas Butkus) bei Senovės ir vidurinių amžių istorijos (vedėjas prof. Rimvydas Petrauskas) katedros. Fakultete taip pat veikia šie mokslinių tyrimų padaliniai: Lietuvos Statutų ir Lietuvos Metrikos tyrimų grupė, Kultūrinių bendrijų studijų centras (vadovauja doc. dr. Grigorijus Potašenko).

Istorijos fakulteto misija:

  • Ugdyti kritišką, atvirą ir pilietišką istorinę sąmonę.
  • Ruošti profesionalius praeities tyrinėtojus, sugebančius savo žiniomis ir įgūdžiais būti aktyviais ir dabartinės visuomenės problemų ekspertais.

Istorijos fakulteto vizija:

  • Gera studijų ir mokslinės veiklos kokybe įsitvirtinti Vilniaus universiteto humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetų kontekste;
  • Sėkmingai konkuruoti studijomis ir moksline veikla tarp kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų;
  • Vykdyti Vilniaus universiteto strateginį planą ir siekti nacionalinio universiteto statuso suteikimo VU įgyvendinimo;
  • Užtikrinti minties laisvės ir nuomonių įvairovės, kolegialumo, tarpusavio pagarbos, pasitikėjimo ir akademinės etikos vertybių puoselėjimą.  

Istorijos fakulteto tikslai:

  • Rengti aukščiausios kvalifikacijos specialistus (istorikus, archeologus, kultūros ir paveldo tyrėjus) ir užtikrinti vieną svarbiausių Lietuvos valstybės prioritetų – lituanistikos plėtros – įgyvendinimą;  
  • Efektyviai išnaudoti Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto intelektinius, infrastruktūros ir turto išteklius, siekti šių išteklių kiekybinės ir kokybinės plėtros.

Istorija

Informacija ruošiama.

testas

gjghjbhjkbkknjk

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos