VU Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos instituto doktorantų seminaras

books b wGruodžio 18 d. (trečiadienį) 17 val. Istorijos fakulteto 329 auditorijoje vyks VU Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos instituto doktorantų seminaras

Pranešėjai:

• Dokt. Andželika Polinkevičiūtė (LII, Archeografijos skyrius, vadovas dr. A.Dubonis)
    Tema: Privilegijuotojo luomo vedybų sutartys XVI a.: forma, turinys bei nutraukimas
  • Dokt. Viktorija Kurienė (VU, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra, vadovė prof. dr. M.Drėmaitė)
    Tema: Tarpukario Vilniaus sankcionuotas paveldo diskursas

IV kurso bakalauro studijų studentų dėmsiui

bakalauro prasymaiBaigiamojo bakalauro darbo temą, suderintą su vadovu, privaloma pasirinkti ir prašymus įteikti katedroms ne vėliau kaip iki gruodžio 15 d.

Prašymai priimami tik su vadovo parašu.

Pavasario semestre atnaujinantys studijas studentai, baigiamojo darbo temas turi pasirinkti ir prašymus įteikti katedroms iki einamųjų mokslo metų vasario 15 d.

Praktika Valstybės pažinimo centre

logo 308Valstybės pažinimo centras nuolat ieško studentų, galinčių prisidėti prie veiklų keturiose pagrindinėse srityse: ekspozicijos turinio kūrime, parodų dizaino sprendimų generavime, išorinės komunikacijos ir renginių organizavime bei edukacinių užsiėmimų kūrime ir vedime. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentų žinios ir patirtis yra be galo naudingi, atnaujinant ir plėtojant esamą ekspoziciją bei kuriant naujas parodas.

Daugiau informacijos - pazinkvalstybe.lt

Magistrantų dėmesiui!

sauktukas demesioBaigiamojo darbo temą, suderintą su vadovu, privaloma pasirinkti ir prašymus įteikti katedroms ne vėliau kaip iki lapkričio 1 d.

Pavasario semestre atnaujinantys studijas studentai, darbo temas turi pasirinkti ir prašymus įteikti katedroms iki einamųjų mokslo metų vasario 15 d.

Studentai, neatnešę prašymų dėl profesinės praktikos atlikimo vietos ir vadovo bei nesusitvarkę praktikos sutarčių, raginami kuo skubiau tą padaryti.

Baltijos šalių rektorių stipendijos konkursas

fghdfkgjhdkfgjhdkfghkdfjghdfgdfgdfgdfg 642x361Jau tradicija tapęs konkursas kviečia dalyvauti visų Vilniaus universiteto (VU) fakultetų visų pakopų studentus, mokančius Baltijos šalių kalbas:

vieną kalbą C1 lygiu (gimtoji kalba);
    kitas dvi kalbas bent A2 lygiu.

Šis konkursas skatina susieiti draugėn, lyg prieš 30 metų Baltijos kelyje, mokytis kaimyninių šalių kalbų, pažinti Baltijos šalių kultūrą. Trijų Baltijos universitetų – Tartu, Latvijos ir Vilniaus – rektorių stipendijos konkursas rengiamas ir laimėtojas skelbiamas kasmet. Kandidatai vertinami trimis etapais: raštu ir žodžiu savo universitete, vėliau baigiamasis etapas vyksta konkursą rengiančiame universitete. Šiemet konkursas yra remiamas VU ir vyks VU.

Pirmasis etapas: rašto darbas, vertinamas universiteto, kuriame kandidatas studijuoja. Kiekvienas kandidatas privalo pateikti tris rašto darbus: vieną lietuviškai, vieną latviškai ir vieną estiškai. Rašto darbus reikia pateikti iki 2019 m. gruodžio 20 d. Daugiau žr. čia

Antrasis etapas: pokalbis, vertinamas to universiteto komisijos, kuriame kandidatas studijuoja. Antrojo etapo rezultatai bus skelbiami iki 2020 m. sausio 31 d.

Baigiamasis etapas: pokalbis, kuris vyksta konkursą organizuojančiame universitete, priešais komisiją, suformuotą iš visų trijų Baltijos universitetų delegatų. Išsitraukiamos skirtingų lygių skirtingos temos pokalbiui. Tik trys studentai iš visų trijų universitetų šiemet 2020 m. kovo 10 d. konkuruos VU.

Oficiali apdovanojimų ceremonija, kurioje nugalėtojui įteikiama 2000 eurų stipendija, vyks 2020 m. kovo 11 d. VU Šv. Jonų bažnyčioje.

Daugiau informacijos žr. čia