psd jb 1Kas?
Diskusija "Ar dar nepabodo kalbėti apie patriotizmą?"

Kur?
Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salėje, Didžioji g. 5, Vilniuje

Kada?
Sausio 11 d., 18:00 val.

Diskusijoje dalyvaus prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas.
Pašnekovus kalbins dr. Norbertas Černiauskas.

Idėja surengti diskusiją gimė organizuojant konkursą „Praeities stiprybė – dabarčiai“, kurį organizuoja jungtinė profesionalų komanda, vienijanti Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovus. Tai naujas ir originalus nacionalinis mokinių konkursas, kuriame dalyvaudami ir tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius mokiniai pažins sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

• Patriotizmas XXI amžiuje: aktualu, šiuolaikiška, svarbu? Kas yra šiandienos patriotas?
  • Ar nedevalvavome šios sąvokos daug kalbėdami ir mažai veikdami? O gal patriotizmas sugadintas praeities klaidų ir negrįžtamai uzurpuotas saujelės radikalų?
  • Patriotizmas vs pilietiškumas – vienas kitą papildantys ar vienas kitam prieštaraujantys?
  • Patriotizmas mene ir kasdienybėje, ar nereikėtų nuo „meilės tėvynei“ formų nuimti perdėtą patetiką?
  • Ar gebame tinkamai ugdyti patriotus?

"Praeities stiprybė - dabarčiai" konkurso pirmame etape dalyvavo net 104 komandos iš visos Lietuvos. Džiugu, kad daugiau nei 500 mokinių, įkvėpti konkurso idėjos ir šūkio „Pažink laisvę!“, išreiškė norą pažinti Lietuvą. Antrasis konkurso etapas baigsis Vasario 16-ąją, iki tol visos komandos savo kūrybines-tiriamąsias užduotis turi atsiųsti konkurso rengėjams.