2013 m. - Gabrielė Gudaitienė

Gabrielė Gudaitienė2007 m. įstojau į Vilniaus universiteto istorijos fakultetą, kuriame baigiau archeologijos bakalauro ir magistro studijas. Vadovaujama dr. E. Šatavičiaus apsigyniau baigiamuosius darbus temomis Netitnaginių uolienų apdirbimo technologijos ir dirbinių gamyba finaliniame paleolite-mezolite Lietuvoje (2011 m.) bei Paleolitas ir mezolitas Neries žemupyje (2013 m.), įgijau daug archeologinių kasinėjimų praktikos ir nuo 2012 m. ėmiau savarankiškai vykdyti akmens amžiaus gyvenviečių tyrimus. Šiuo metu tęsiu savo studijas doktorantūroje, rengiu disertaciją apie Lietuvos Panerio baseino vakarinės dalies pirminį apgyvendinimą (vad. doc. dr. A. Luchtanas).

• Vėlyvasis paleolitas ir mezolitas Lietuvoje ir Pasaulio ikineolitinių laikų archeologija
    •  priešistorinės gyvensenos rekonstrukcijos
    •  ugnies panaudojimo technologijos
    • titnaginių ir kitų uolienų apdirbimo technologijos bei įrankių gamyba
  • Archeologijos mokslo populiarinimas ir didaktika

• Rimkutė, G., 2012, Netitnaginių uolienų apdirbimo technologijos ir dirbinių gamyba finaliniame paleolite-mezolite Lietuvoje // Archaeologia Lituana, Vilnius, T. 13, p. 29-65.
  • Guobytė, R., Rimkutė, G., 2013, Aerofotonuotraukų stereoskopinės analizės panaudojimas archeologiniuose tyrimuose // Metodai Lietuvos archeologijoje. Mokslas ir technologijos praeičiai pažinti, Vilnius, p. 606-617.

Kita

Lietuvos archeologijos draugijos narė.