Dr. Martynas Jakulis

M. Jakulis2005‒2009 m. studijavo istoriją Vilniaus universiteto Istorijos fakultete ir įgijo bakalauro, 2009‒2011 m. ‒ magistro laipsnį. 2016 m. apgynė daktaro disertaciją „Špitolės Vilniuje XVI‒XVIII a.“. Nuo 2015 m. dirba Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedroje.

Dėstomi dalykai

• Krikščionybės istorija
  • Vėlyvoji LDK istorija
  • LDK slaviškų šaltinių paleografija
  • Pagalbiniai istorijos mokslai

• Špitolės Vilniuje ir LDK
  • Socialinė LDK istorija XVI‒XVIII a.
  • Vilniaus istorija

Straipsniai recenzuojamuose mokslo žurnaluose:

Jakulis M. „Rokitai: santvarka ir veikla XVIII–XIX a. I pusėje“, Lietuvių katalikų mokslo akademijos metraštis, t. 33, Vilnius, 2010, p. 59–95.

Jakulis M. „Pavainikiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenėje XVI–XVIII a.: teisinė padėtis ir galimybės“, Lietuvos istorijos metraštis, 2012/2, Vilnius, 2013, p. 41–57.

Jakulis M.„‘Advenit, et susceptus est ad nostram infirmariam‘: Vilniaus bonifratrų špitolės ligoniai XVIII amžiuje“, Lietuvos istorijos studijos, t. 34, 2014, Vilnius, p. 48-61

Jakulis M., „Vilniaus liuteronų špitolės globotiniai XVIII a.“, Lituanistica, t. 61, nr. 2 (100), 2015, p. 102‒114.

Kozakaitė J., Jakulis M., „Lūžę šonkauliai, praskeltos galvos: Vilniaus Švč. Trejybės cerkvėje palaidotų vienuolių sužalojimai“, Lietuvos istorijos studijos, t. 39, 2017, p. 24‒39.

Piombino-Mascali D., Jankauskas R., Kuncevičius A., Jakulis M., Lukšėnienė V., Kozakaitė J., „Crypt Archaeology: Preliminary Investigations in the Basilian Church of the Holy Trinity of Vilnius, Lithuania“, Medicina Historica, Vol. 1, No. 2, 2017, p. 128‒130.

Jakulis M., „‘Our Gracious Benefactors’: The Charitable Activities of the Vilnius Cathedral Chapter in the Sixteenth to Eighteenth Centuries“, Istorija, t. 108, nr. 4, 2017, p. 22‒39.

Straipsniai recenzuojamuose tęstiniuose mokslo leidiniuose:

Jakulis M. „Vilniaus bonifratrų Šv. Kryžiaus konvento bendruomenė XVIII a.: struktūra, sudėtis, sugyvenimas“, Bažnyčios istorijos studijos, t. V: „Religinės bendrijos Lietuvos istorijoje: gyvenimas ir tapatybė“, Vilnius, 2012, p. 281–306.

Jakulis M.„Vilniaus katedros kapitulos pajamos XVI a. antroje pusėje‒XVIII a. pajamų-išlaidų registrų duomenimis“, Istorijos šaltinių tyrimai, t. 5, sud. A. Dubonis, Vilnius, 2014, p. 171194.

Jakulis M., „Pamestinukų globa XVIII amžiaus Vilniuje“, XVIII amžiaus studijos, t. 3: „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Iššūkiai. Laimėjimai. Netektys“, sud. R. Šmigelskytė-Stukienė, 2016, p. 193‒209.

Jakulis M., „Nobiles pauperes: Vilniaus misionierių špitolės globotiniai“, XVIII amžiaus studijos, t. 4, sud. R. Šmigelskytė-Stukienė, 2018, p. 58‒72.

Kolektyvinių monografijų ir studijų skyriai

Kuncevičius A., Kozakaitė J., Lukšėnienė V., Jakulis M., „Nekropolis ir jo archeologiniai tyrimai“, in: Adadurovas V., Almesas I, Baronas D. [et al.], Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas. Kolektyvinė monografija, Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2017, p. 224‒236.

Jakulis M., „Nuo „matematinių instrumentų“ iki „naudingų mašinų“ (XVIII a.)“, in: Ambrulevičiūtė A., Černiauskas N. [et al.], Išrasta Lietuvoje: daiktai, idėjos, žmonės. Kolektyvinė mokslo studija, Kaišiadorys: Printėja, 2018, p. 37‒57.

Žr. profilį academia.edu