2012 m. - Monika Kareniauskaitė

m.kareniauskaite2004 m. Įstojo į Vilniaus universitetą, Istorijos fakultetą, kur sėkmingai baigė bakalauro ir magistro studijas. Nuo 2012 metų studijuoja doktorantūroje, rengiamos daktaro disertacijos pavadinimas – „Nusikaltimas ir bausmė Lietuvos SSR“, mokslinis vadovas doc. dr. Arūnas Streikus. 2013 rugsėjį - 2014 m. spalį stažavosi Šveicarijoje, Sankt Galeno universitete.

• Lietuvos SSR teisinė sistema
  • Nusikaltimas sovietmečiu
  • Neginkluotas antisovietinis pasipriešinimas ir disidentinis judėjimas
  • Sovietinė bei posovietinė visuomenė ir kultūra
  • Komunizmas Europoje XX a.
  • Sovietologija ir sovietologinė istoriografija
  • Istorinė atmintis ir istorinė savimonė

• Kareniauskaitė M., „Anti-Communist tendencies in soviet Lithuania between 1956 and 1988: shape, contents and development“, in Lithuanians and Poles against Communism after 1956. Parallel Ways to Freedom?, K. Korzeniewska, A. Mielczarek, M. Stefanowicz and m. Kareniauskaite (eds.), Vilnius, 2013.
  • Kareniauskaitė M., „Baudžiamosios teisės sistema Lietuvos SSR: genezė, specifika, ryšys su neginkluotu antisovietiniu pasipriešinimu“, Genocidas ir Rezistencija, 2013, Nr. 2 (34).
  • Kareniauskaitė M., „Lietuvos neginkluotojo antisovietinio pasipriešinimo antrosios sovietų okupacijos metais ištakos ir veiksniai“, Genocidas ir rezistencija, 2011, Nr. 2 (30)

• Tarptautinio tyrimų projekto “Honoring Civil Courage. Developing Suggestions to Improve the Situation of Victims of Communist State Crimes” (vykdytojas Berlin-Hohenschönhausen, 2013-2014 m., Berlynas, Vokietija) tyrėja ir ekspertė.
  • Tarptautinio tyrimų projekto “Lithuanians and Poles against Communism after 1956. Parallel Ways to Freedom?”, vykdyto Krokuvos Jogailaičių universiteto, Lietuvos studijų centro (projekto vadovė dr. Katarzyna Korzeniewska-Wolek, 2013 m.) koordinatorė, atstovė Lietuvoje ir tyrėja.

Kita

2013 m. apdovanota Šveicarijos vyriausybės stipendija tyrėjams ir jauniesiems mokslininkams. Aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, religijos, kultūros ir visuomenės gyvenimo mėnraščio Naujasis Židinys-Aidai tekstų autorė, projekto Misija Sibiras 2012 dalyvė.