2010 m. - Elena Keidošiūtė

Elena KeidošiūtėStudijas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, Kultūros istorijos ir antropologijos specialybėje, pradėjo 2004 m. Magistrantūros studijas, žydų istorijos ir kultūros kryptyje, tęsė Didžiosios Britanijos Southamptono universitete, o 2010 m. pradėjo doktorantūros studijas Vilaus Universitete. Šiuo metu baigia rengti daktaro disertaciją apie katalikiškas misijas tarp žydų ir žydų konversijų tendencijas Lietuvoje. Doktorantūros studijų metu stažavosi Haifos ir Leipcigo universitetuose.

Dėstomi dalykai

• Lietuvos žydų istorijos ir kultūros fenomenai (anglų k., The phenomena of Lithuanina Jewish History and culture)
  • Lietuvos žydų istorija ir kultūra Vidurio ir Rytų Europos kontekste

• Krikščionių ir žydų santykių istorija
  • Krikščioniška misionieriška veikla tarp žydų ir žydų konversijos į krikščionybę
  • Žydų bendruomenės modernizacija ir sociokultūrinės transformacijos Rusijos imperijoje ir tarpukario Lietuvoje

• Jews converting to Catholicism: the case of Lithuanian bishoprics in the late Russian empire, Jahrbuch des Simon-Dubnow-Instituts / Simon Dubnow Institute Yearbook, 2014 (įteiktas spaudai, numatomas 2014 m. lapkritį)
  • What Should a Catholic Know? Shifting Trends in the Preparation of a Jewish Catechumen for Baptism in 18-20-Century Lithuania, Studies in Church History, vol. 6: Christian and the Non-Christian Other, ed. Arūnas Streikus, (Lithuanian Catholic Academy of Science Annuals, vol. 37, series B), Vilnius, 2013, p. 125–141.
  • Katalikų Bažnyčia permąsto žydų konversijas: misijų strategijos ir veiksmingumas tarpukario Vilniuje, Lietuvos istorijos studijos, Vilnius, 2013, vol. 31, p. 79-97.
  • Missionary activity of Mariae Vitae Congregation, PaRDeS. Zeitschrift der Vereinigung für Jüdische Studien / PaRDeS. Journal of the association of Jewish Studies, 2010 issue, p. 57-72.
  • Mariae Vitae kongregacijos misionieriska veikla, Lietuvos istorijos studijos, vol. 24, p. 38-49.

• 2014-2017 Žydų studijų vystymas Lietuvoje: tyrimų ir dėstymo lauko sukūrimas Vilniaus universitete, lektorė

Kita

• Žydų studijų Europos asociacijos narė (European Associacion for Jewish Studies)