OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • ankstyvasis metalų laikotarpis Lietuvoje ir Baltijos regione;
  • teorinė archeologija ir archeologijos istorija;
  • archeologinių tyrimų metodologija;
  • laidosena – teorija ir metodologija;
  • religijos archeologija;
  • senieji laukai ir akmenų aptvarai Baltijos regione;
  • nuo atvirų prie įtvirtintų gyvenviečių Baltijos regione.
Biografija:

Nuo 1989 m. dirba Vilniaus universitete; nuo 1991 m. Vilniaus universiteto dėstytojas. 1993 m. Vilniaus universitete apginta daktaro disertacija „Laidojimo paminklai ir laidosena Lietuvoje žalvario ir ankstyvajame geležies amžiuje“. 2000 metais suteiktas docento pedagoginis vardas. Laimėjęs Fulbright stipendiją, 1996 m. stažavosi Niujorko valstijos Buffalo universitete. 2004–2005 m. buvo Lietuvos atstovas Europos archeologiniame konciliume. 2009 m. dalyvavo podoktorantinėje stažuotėje Helsinkio Aukštųjų studijų kolegijoje. Buvo Mokslinės archeologijos komisijos narys, komisijos pirmininkas. 2009-09-01–2014-08-31 Archeologijos katedros vedėjas. 2015 m. vasario 6 d.–2019 m. sausio 11 d. leidinio Archaeologia Lituana vyr. redaktorius. Svarbiausi archeologiniai kasinėjimai: Stanaičių kapinyne, Turlojiškės, Benaičių, Meškučių archeologiniuose kompleksuose, Žvainių ir Kurmaičių pilkapynuose, Kašučių, Kluonalių sen. laukuose, Kaupo pilkapyje. 2008 m. suteiktas Vilniaus universiteto metų dėstytojo vardas. Aštuonių mokslinių žurnalų redaktorių kolegijos narys; daugybės konferencijų, seminarų ir kongresų dalyvis. Teorinės archeologijos seminaro (BASE) Baltijos regione vienas iš iniciatorių, organizatorių ir dalyvis. 2019–2022 m. – IV kultūros paveldo vertinimo tarybos narys, prie Kultūros paveldo departamento.