E.Satavicius 2023Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Archeologijos katedra

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Šiaurės Europos etnokultūrinė situacija paleolito, mezolito ir neolito laikotarpyje;
  • titnago ir kitų uolienų gavyba bei apdirbimo technologijos;
  • archeologijos objektų paieška;
  • neolito ir ankstyvojo metalų laikotarpio gyvenvietės ir keramikos dirbiniai;
  • GIS ir LiDAR taikymas archeologijoje, geoarcheologija.
Biografija:

2001 m. Vilniaus universitete apsigynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją tema „Finalinio paleolito kultūros ir jų likimas ankstyvajame mezolite“. 1993–2001 m. dirbo Kultūros paveldo centre, 1999–2000 m. dirbo Lietuvos istorijos institute, 1998-2002 m. dirbo Kaišiadorių muziejuje. Nuo 2001 m. dirba dėstytoju Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, nuo 2017 m. – docentas.

Nuo 1990 m. vykdo archeologinius tyrimus. Svarbiausi tyrinėti archeologiniai objektai yra Pasienių 1, Verbiškių 1, Neravų 1 (Vilniaus r.), Ažutakio 1, Rėkučių 1-3, Reškutėnų-Žemaitiškės 6, Kretuonų 4, Sudotos 1-2, Kirdeikiškės 1 (Švenčionių r.), Grikapėdžio (Birštono sav.), Margių „Salos“, Paramėlio 2, Katros 1 senovės gyvenvietės, Rudnios-Titno titnago kasyklos (Varėnos r.) ir Skarulių archeologinė vietovė (Jonavos m.).

Vykdo intensyvią archeologijos ir kitų vertybių paieška. Nuo 1988 m. yra suradęs daugiau nei 200 akmens amžiaus ir vėlesnių laikų senovės gyvenviečių, 37 piliakalnius, 70 geležies amžiaus pilkapynų ir apie 30 kitokių objektų.

Yra Lietuvos archeologijos draugijos ir Europos archeologų asociacijos narys.

Tinklai:

Academia.edu