J.VerbickieneVilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Lietuvos žydų istorija ir paveldas;
  • Lietuvos nekrikščioniškų bendruomenių istorija ir paveldas;
  • Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sociokultūrinė ir socioekonominė istorija;
  • antijudaizmas ir antisemitizmas, etniniai konfliktai;
  • istorinės demografijos tyrimai.
Biografija:

2004 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete apginta humanitarinių mokslų istorijos krypties daktaro disertacija „Žydai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenėje: sambūvio aspektai“. Palaipsniui Istorijos fakultete kuriama žydų studijų ir nekrikščioniškų Lietuvos bendruomenių istorijos ir paveldo kryptis tyrimuose ir studijose. Abi šios veiklos plėtojamos Rytų Europos žydų istorijos tyrimų centre, Istorijos fakultete.  Stažuotasi Jeruzalės Hebrajų universiteto Humanitarinių mokslų fakultete, Tel-Avivo universiteto Izraelio-Lenkijos santykių institute, Vroclavo universiteto Istorijos fakultete, ISGAP Vasaros institute  Šv. Antono koledžas, Oksfordas.

Iniciatyvos „Grįžtanti atmintis – Recovering memory“ sumanytoja ir vadovė (https://www.vu.lt/apiemus/istorija/griztanti-atmintis)