Doc. dr. Ramojus Kraujelis

tel. +370 (5) 268 72 86

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Šaltojo karo istorija ir tarptautinė politika;
  • Vidurio Europos valstybių politinė istorija XX a. II pusėje;
  • Naujausios Lietuvos istorijos šaltiniotyra;
  • archyvistikos teorija ir archyvų istorija.
Biografija:

2006 m. suteiktas humanitarinių mokslų srities, istorijos mokslo krypties daktaro laipsnis (apgynė daktaro disertaciją tema „Vakarų valstybių nuostatos Lietuvos okupacijos ir aneksijos klausimu 1940–1953 metais“). Studijas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete pradėjo 1994 m. Istorijos bakalauro laipsnį įgijo 1998 m., istorijos magistro – 2000 m. Papildomai 2000–2002 m. tęsė magistrantūros studijos Lietuvos teisės universitete (dab. M. Romerio universitetas), įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Doktorantūros studijų metu pradėjo skaityti paskaitas, nuo 2006 m., Naujosios istorijos katedros lektorius, nuo 2009 m. – docentas.

Nuo 1997m. dirbo įvairiose pareigose valstybinėje archyvų sistemoje. 2011–2018 m. dirbo Lietuvos vyriausiuoju archyvaru – Vyriausybės įstaigos vadovu, buvo Lietuvos ir tarptautinių organizacijų konsultacinių tarybų ir darbo grupių (Archyvų taryba, Kino politikos taryba, Europos archyvų grupė, Pasaulio banko Prieigos prie informacijos Apeliacinės tarybos, Europos Sąjungos Tarybos Informavimo darbo grupės) narys. Nuo 2020 m. Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direktorius -Unesco pasaulio paveldo vietos valdytojas.

Tinklai:

ResearchGate