Prof. Edvardas Gudavičius (1929-09-06 - 2020-01-27)

prof.e.gudavicius2020 m. sausio 27 d. Vilniuje mirė Vilniaus universiteto profesorius Edvardas Gudavičius (1929– 2020).

Vienas žymiausių Lietuvos istorikų, sukūręs istorinę Lietuvos europėjimo koncepciją, kurią išpopuliarino gausiuose tekstuose ir televizijos laidoje „Būtovės slėpiniai“. Nustatė karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kuri paskelbta Valstybės diena – Liepos 6.

1948–1953 m. studijavo Kauno politechnikos institute. 1963–1971 m. Vilniaus skaičiavimo mašinų gamyklos sektoriaus vedėjas, 1971–1974 m. skyriaus vedėjas. 1962–1968 m. studijavo istoriją Vilniaus universitete. 1970 m. apgynė disertaciją. 1974–2001 m. Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas. 1975–2012 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas, profesorius. Nuo 1991 m. Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

Apdovanotas Gedimino ordino Komandoro kryžiumi (1999), Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi (2003). Lietuvos mokslo premija (1995), Lietuvos kultūros premija (1998).

Istorijos fakulteto bendruomenė nuoširdžiai užjaučia profesoriaus artimuosius bei bičiulius ir gedi kartu su jais.

Profesorius Edvardas Gudavičius bus pašarvotas Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje 2020 m. sausio 29 d. nuo 11 val.

Laidotuvių mišios vyks sausio 30 d. 12 val., išlydėjimas 13 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse kapinėse.

Velionio artimieji prašo profesoriaus atminimą pagerbti gėlės žiedu.

Habemus Rectorem!

r.petrauskasSausio 22 d. naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi išrinktas Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas!

Linkime sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus.

Ko tyli istorikai? Apie Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventimo tradicijas XX amžiuje

kotyli 3Su naujais! Dovanų - šventinis Ko tyli istorikai? podcastas, kuriame su prof. Arūnas Streikus ir dr. Norbertas Černiauskas kalbame apie Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventimo tradicijas tarpukariu ir sovietmečiu: opera traviata, kur šventė ir sutiko naujus tarpukario Kauniečiai, kaip šventė partizanai, kaip (ar?) draudė Kalėdas sovietai ir panašiai. Klausykite ir prenumeruokite - naujais metais pažadame dar daugiau įdomių temų. Jei patogiau galite klausyti Spotify, Soudcloud ir Podbean platformose.

logo spotify  podbean logo 300x129 copy  4d891da9 1d80 45a0 b957 e342e4cf10ad

dr. M. Ėmužis

Ko tyli istorikai?

ko tyli istorikaiStartavo VU Istorijos fakulteto Naujosios istorijos katedros podcastas "Ko tyli istorikai?".

Pirmasis epizodas apie Petro Cvirkos paminklą Vilniuje. Dalyvauja katedros doktorantai Rugilė Rožėnė, Antanas Terleckas ir dr. Marius Ėmužis. Laidų galima klausyti Youtube, Spotify ir Soundcloud platformose.

Prenumeruokite!

Skaityti daugiau...

Tolerancijos dienos minėjime apdovanoti VU Istorijos fakulteto mokslininkai

Verbic Naud2019 lapkričio 20 d. vykusiame Tolerancijos dienos minėjime apdovanoti VU Istorijos fakulteto mokslininkai:

• už geriausią 2019 m. bakalauro studijų darbą tautinių mažumų tematika „Daugiakultūriškumas šiuolaikinėje Lietuvoje: teorija, politika ir jos vertinimas“ premija skirta Konradui Galvydžiui ir padėka jo vadovui VU Istorijos fakulteto docentui dr. Grigorijui Potašenko;
  • už geriausią 2019 m. disertaciją tautinių mažumų tematika „Tautinės mažumos Lietuvos istorijos naratyve 1918–2018 m.“ premija skirta dr. Akvilei Naudžiūnienei ir padėka jos vadovei VU Istorijos fakulteto profesorei dr. Jurgitai Verbickienei.

Sveikiname!

Skaityti daugiau