J. m. d. Lirija Steponavičienė

1981–1986 m. studijavo istoriją Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Nuo 1986 m. dirba Senovės ir vidurinių amžių katedroje jaun. mokslo darbuotoja (prie katedros veikiančioje Lietuvos Statutų ir Lietuvos Metrikos tyrimo grupėje). l.steponaviciene

• Lietuvos Statuto ir Lietuvos Metrikos tyrimas ir publikavimas. Įkaitas LDK teisėje XIV–XVI a.

Publikacijos

Straipsniai recenzuojamuose leidiniuose

• Некоторые особенности реализации норм залогового права (в первые годы действия Второго Литовского Статута), Ukraina Lithuanica: студiї з iсторiї Великого князiвства Литовського, т. 1, Київ, 2009, p. 54–66.

Tekstologijos ir šaltinotyros darbai

• Lietuvos Metrika (1546–1548). 19-oji teismų bylų knyga / parengė I. Valikonytė, S. Viskantaitė-Saviščevienė, L. Steponavičienė. Vilnius, 2009.
  • Lietuvos Metrika (1555–1558). 37-oji teismų bylų knyga / parengė I. Valikonytė, L. Steponavičienė. Vilnius, 2010.
  • Lietuvos Metrika (1565–1566). 50-oji teismų bylų knyga / parengė L. Steponavičienė, I. Valikonytė. Vilnius, 2014.

Ekspertinė ir kita akademinė veikla

• Istorinių tekstų mokslinis redagavimas, rodyklių rengimas

• LMT finansuojamo projekto „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės bajorų teisinė sąmonė: norma ir realybė“ (2013–2015 m.) tyrėja

Kita