Kur mokytis vokiečių kalbos ir kaip išvykti į akademinę stažuotę Vokietijoje?

DAADKviečiame dalyvauti susitikime su DAAD lektriumi Vilniuje
dr. Alexander Mionskowski.

Susitikimas vyks 2019 m. lapkričio 20 d., 17.15 val., Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, 214 auditorijoje.

Senieji vėjo malūnai: istorija, atmintis, paveldas - lapkričio 20 ir 27 d.

rokiskis fotoVilniaus universiteto Istorijos fakultetas, VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ ir Pasvalio krašto muziejus nuoširdžiai Jus kviečia į seniesiems vėjo malūnams skirtą renginį –Senieji vėjo malūnai: istorija, atmintis, paveldas

Jūsų lauks pranešimai:

• Vėjo malūnai Lietuvoje: istorija ir svarba / Kamilė Daugėlienė
  • Malūnų kelias į lietuvių protus ir širdis: dabartinio malūnų vaizdinio ištakos ir variacijos / Salvijus Kulevičius
  • Praeičiai ar dabarčiai? Senųjų vėjo malūnų atgaivinimas / Zenonas Baubonis
  • Kas gali prakalbinti senuosius malūnus? Lietuvos muziejų patirtys ir galimybės / Rasa Lalaitė
  • Jūsų krašto senieji vėjo malūnai: likusieji ir jų istorijos / Alina Borzenkaitė

Biržai:
2019 m. lapkričio 20 d. (trečiadienį)
17.30 val.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Pilies arsenalo konferencijų salėje (Radvilos g. 3, Biržai)

Kupiškis:
2019 m. lapkričio 27 d. (trečiadienį)
13.00 val.
Kupiškio etnografijos muziejaus Parodų salėje (Gedimino g. 2, Kupiškis)

Panevėžys:
2019 m. lapkričio 27 d. (trečiadienį)
17.00 val.
Panevėžio kraštotyros muziejuje (Vasario 16-osios g. 23, Panevėžys)

Rokiškis:
2019 m. lapkričio 20 d. (trečiadienį)
13.00 val.
Rokiškio krašto muziejaus Didžiojoje menėje (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis)
Kvietimas

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą: „Šiaurės sparnai: istorinių vėjo malūnų atminties archyvas“
Daugiau informacijos: Salvijus Kulevičius / e. paštu: / tel. +370 614 74265

malunai logo

Mokslinė konferencija „Vilnius ir vilniečiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais“

vilnius vilnieciaiMaloniai kviečiame į mokslinę konferenciją „Vilnius ir vilniečiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais“.

Konferencija vyks 2019 m. lapkričio 14 ir 15 d. Lietuvos istorijos institute (Kražių g.5)

Konferencijos programa

Konferenciją organizuoja:

Lietuvos istorijos institutas
Vytauto Didžiojo universitetas
Adomo Mickevičiaus Univesitetas Poznanėje
VU Istorijos fakultetas
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Konferencija, diskusija, paroda - „Senieji vandens malūnai: kas buvo, kas laukia“

vanens malunai copy copy

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Pasvalio krašto muziejus nuoširdžiai kviečia į seniesiems vandens malūnams skirtą renginį – konferenciją-diskusiją-parodą

2019 m. lapkričio 15 d. (penktadienį), 12.00 val.

Pasvalio krašto muziejuje (P. Avižonio g. 6, Pasvalys)

Pranešimai:

• Bjaurus ar reikšmingas? Pramonės paveldo atgimimas Europoje / prof. Marija Drėmaitė
  • Pėdsakai archyvuose. Apie vandens malūnus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje / Tomas Čelkis
  • Kai malūnai buvo „užtvenkti“ ir „užversti“. Ekspedicijų Pasvalio krašte užrašai / Salvijus Kulevičius
  • Vieno malūno istorija: Pasvalio miesto vandens malūnas / Alina Borzenkaitė
  • Pasvalio krašto senieji vandens malūnai: nebaigta istorija / Gražvydas Balčiūnaitis

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą: „Senieji vandens malūnai: gyvosios istorijos“. Daugiau informacijos: Salvijus Kulevičius / e. paštu: / tel. 8 614 74265

Projektą vykdo:
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas,
Pasvalio krašto muziejus

Projektą remia:

LTK Logotipas1

pasvalio rajono sav

Projekto partneriai:
Raubonių kaimo bendruomenė,
Pasvalio r. laikraštis „Darbas“,
UAB Pas Rimą,
Auseklio malūnas (Latvija)

Konferencija - seminaras „Kunigaikščių Radvilų katalikiškoji kripta Nesvyžiuje ir evangelikų reformatų kripta Kėdainiuose: istorija, dabartis, tyrimai ir perspektyvos“

kripta2019 m. lapkričio 13 d. 17 val. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre (Senoji Rinka 12) vyks 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Kunigaikščių Radvilų paveldo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje išsaugojimas bei pritaikymas turizmo reikmėms“ ENI-LLB-1-109 konferencija-seminaras „Kunigaikščių Radvilų katalikiškoji kripta Nesvyžiuje ir evangelikų reformatų kripta Kėdainiuose: istorija, dabartis, tyrimai ir perspektyvos“

Dalyvauja:

1. Prof. dr. Aivas Ragauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas. „Evangelikų reformatų palaidojimai Kėdainiuose (XVII a. 5 dešimt.–XVIII a.): kas, kur ir kaip“.

2. Prof. dr. Deimantas Karvelis, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija. „Evangelikų reformatų bažnyčių Kėdainiuose statyba ir rekonstrukcija XVII–XVIII a.“.

3. Prof. Raimonda Ragauskienė, Lietuvos istorijos institutas. „Duomenys apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje palaidotų kunigaikščių Radvilų sveikatą“.

4. Dr. Justina Kozakaitė, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Vytautė Lukšėnienė, Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras. „Mokslininkai bažnyčių kriptose: kunigaikščių Radvilų palaidojimų Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje tyrimai“.

Organizatoriai:
Kėdainių krašto muziejus