Vilniaus universiteto (Post)autoritarinių kraštovaizdžių tyrimų centras skelbia konkursą mokslo darbuotojo(s) ilgalaikei stažuotei vykdyti projektą „Ekologinė savimonė ir aplinkodairos vaizduotė“. Klimato krizės akivaizdoje pripažįstama, kad ekologiniai ir socialiniai klausimai nebegali būti sprendžiami atskirai, todėl dėmesio centre atsidūrė žmogaus ir jį supančio pasaulio abipusė priklausomybė. Nors visos politinės sistemos per XX amžių veikė gamtinę aplinką, tačiau autoritariniai režimai dažnai išsiskirdavo sumanymų radikalumu, transformacijų mastu ir jų neigiamo poveikio socialiniai ir gamtiniai aplinkai nepaisymu.

Mokslo darbuotojo(s) stažuotės tikslas – atlikti filosofinę ekosocialinių idėjų analizę, nagrinėti jų sąsajas su kultūrinių (urbanistinių, agrarinių) kraštovaizdžių ir žemės struktūrų transformacijomis XX–XXI amžiaus autoritarinėse ir post-autoritarinėse šalyse ir/arba pasiūlyti šiame kontekste aktualų (post)kolonijinio mąstymo paradigmų persvarstymą; prisidėti prie post-autoritariniame kontekste aktualaus ekosocialinio sąvokyno sukūrimo, svarstyti ir siūlyti įvairius aplinkodairinės vaizduotės sampratos aspektus.

Mokslo darbuotojo(s) stažuotės projektų paraiškos teikiamos iki 2024 m. balandžio mėn. 8 d.
Stažuotės trukmė – 24 mėnesiai: 2024 m. gegužės mėn. 2 d. – 2026 m. balandžio mėn. 30 d.
Pagal šį šaukimą bus atsirinkta viena paraiška.

Daugiau informacijos