Apie projektą

Ar priimsite nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ organizatorių iššūkį?

mokiniu konkursas praeities stiprybe dabarciai ugdys istorini samoning 79319431

Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!“ siūlome vyresnių klasių mokinių komandoms, pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinti sudėtingus, įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

Šiais metais vykstantis konkursas ypatingas, tuo, jog jame didelis dėmesys bus skirtas ne tik pilietiškumo ir istorinių žinių stiprinimui, tačiau ir kūrybiškumo lavinimui. Visos konkurse užsiregistravusios komandos dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu meno ir istorijos mokslo profesionalai padės moksleiviams atrasti ir išvystyti projektų idėjas ir kuo įdomiau pristatyti jų istorinį atradimą.

Konkursas, kaip ir praėjusiais metais vyks keturiais etapais – nuo 2018 m. spalio 19 d. iki 2019 m. gegužės 17 d. Pirmojo etapo metu mokinių komandos bus kviečiamos susipažinti su pilietinio pasipriešinimo istorija ir atlikti kūrybinę tiriamąją užduotį. Konkurso kūrybinė idėja ir šiais metais išlieka nepakitusi ir remiasi formule „surask – pažink – atskleisk – papasakok“.  Antrajame konkurso etape bus išrinktos 10 komandų–nugalėtojų iš skirtingų Lietuvos regionų, kurios dalyvaus  „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ edukacinėje programoje surengtoje Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, Valstybės pažinimo centre ir Lietuvos kariuomenės dalinyje.  Paskutiniojo konkurso etapo metu, geriausieji  moksleivių darbai  internetinėje erdvėje bus pristatyti plačiajai visuomenei ir lauks jos balsų.

Komandos, norinčios dalyvauti konkurse, yra kviečiamos iki 2018 m. gruodžio 1 d. registruotis elektroniniu paštu, pateikiant preliminarią konkursinio darbo idėją, nurodant mokyklą, komandos dalyvių skaičių ir atsakingo mokytojo kontaktus. Gruodžio ir sausio mėnesiais kūrybinė komanda vyks į mokyklas, kur kartu su užsiregistravusiomis komandomis, kūrybinių laboratorijų metu, išgrynins savo idėjas.

konkurso pradzia 2018

Konkursą organizuoja jungtinė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos komanda. Jai talkina konkurso draugai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras,  Šiaulių dailės mokykla bei  Lietuvos žinios.

Šiais metais prie projekto prisijungė ir pagrindiniais partneriais tapo Kultūros ministerija, konkurso globėja tapo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

 

 

Visa informacija apie konkursą:

www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai 

Sekite konkurso naujienas:

facebook logo cjrpažink laisvę https://www.facebook.com/pazinklaisve/ 

 

K o n k u r s o  n u o s t a t a i  

Or g a n i z a t o r i a i:

 IF logo mppd emblema lima
 VU Istorijos fakultetas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM
Lietuvos istorijos mokytojų asociacija
 

Kontaktinis asmuo:

Projekto koordinatorė Luka Sinevičienė

tel. 865289585

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos