Projekto naujienos

Mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ turi naujus nugalėtojus

Rieses gimnazija apkKurdami aktyvią, kūrybišką ir atsakingą XXI a. visuomenę tikriausiai neabejojame Lietuvos laisvės kovų istorijos teikiamų pavyzdžių bei pilietinių iniciatyvų sklaidos prasmingumu mokykloje bei jos aplinkoje, tačiau vis dar pasigestame formų bei būdų, kaip įvairias idėjas ir iniciatyvas įgyvendinti. Jau antrą kartą pasitikdami šį iššūkį, 2016-2017 mokslo metais daugiau nei 90 komandų ir 500 mokinių iš visos Lietuvos miestų bei regionų gimnazijų ir pagrindinių mokyklų dalyvavo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ekspertų organizuotame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. 

Antrą sezoną organizuojamas konkursas rėmėsi šūkiu „Pažink laisvę!”, o jo organizatoriai siekė, kad dalyvių komandos tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, pažintų sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius, Lietuvos laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus, prisiliestų prie svarbių artėjanio modernios Lietuvos šimtmečio įvykių. Svarbu pažymėti, kad konkurse dalyvaujantys mokiniai rengdami tiriamuosius-kūrybinius darbus rėmėsi savo gyvenamojoje aplinkoje nutikusiomis istorijomis, praeities atmintį saugančiais objektais ar net gyvais liudijimais. Konkursinių užduočių atlikimas (objekto paieška, istorinės medžiagos apibendrinimas, kūrybinė interpretacija bei atlikimas) tęsėsi kelis mėnesius, po kurių paaiškėjo, kad įvairių Lietuvos vietovių mokiniai surado, pažino, atskleidė bei kūrybiškai papasakojo dešimtis intriguojančių mūsų krašto laisvės idėją bei šimtmečio įvykius menančių istorijų. nugaletoju statulelesTad konkurso vertinimo komisijai teko nelengva užduotis įvertinti ir į kitą etapą atrinkti 10 geriausių tiriamųjų-kūrybinių projektų. Pastarieji, bendradarbiaujant su naujienų portalu lzinios.lt buvo pateikti plačiosios visuomenės įvertinimui. Visą mėnesį „Lietuvos žinių“ skaitytojai aktyviai rinko ir balsavo už jiems labiausiai patikusius projektus. Balandžio 14 d. paaiškėjo, kad jau antrus metus specialiai šiam konkursui šiaulietės menininkės Irenos Šliuželienės sukurtos nugalėtojų skulptūrėlės – „Praeities stiprybė – dabarčiai“ atiteks Riešės, Vilniaus Antakalnio gimnazijų bei Ignalinos r. Didžiasalio "Ryto" gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus komandoms, o specialusis „Lietuvos žinių“ prizas keliaus į Radviliškio Vaižganto gimnaziją. Kol internetinėje erdvėje vyko balsavimas, 10-ies geriausių mokyklos atstovai lankėsi sostinėje kur dalyvavo specialioje „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos“ programoje – klausėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojų parengtų paskaitų, susitiko su pilietiškai aktyviais visuomenės atstovais, bei dalyvavo pažintinėse ekskursijose Valstybės pažinimo centre ir LDK Gedimino štabo batalione.  

O konkurso organizatoriai jau dabar kviečiame priimti intelektualiai kūrybišką iššūkį ir rudenį dalyvauti naujai startuosiančiame „Praeities stiprybė – dabarčiai“ konkurse. Tai puiki proga pasitikti modernios Lietuvos šimtmetį!

 

VU Istorijos fakulteto informacija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos