VU Istorijos fakulteto docento dr. Liudo Jovaišos paskaita „Kultūrinė revoliucija XVI–XVII a. LDK: jėzuitai modernybės kontekste“ Klasikų klube.

Jėzuitai – veikliausias ir moderniausias Naujųjų laikų ordinas, Lietuvoje įsikūręs XVI a. pabaigoje ir sukėlęs tikrą dvasinį perversmą: universitetas, sielovada, pasiekianti paprastą žmogų, šviežiausios politinės ir ekonominės teorijos ir daugybė rašymo. Dienoraščiai, laiškai, ataskaitos, namų istorijos, asmeniniai užrašai – iki tol neregėtas rašto masyvas labiau negu bet kas pasakoja apie LDK kasdienybę ir jos žmones.