f 3ee5b219ff095232972333012c069007 1456 8806a9d1fdfaa9d0b75fa1a96254cd142019 m. lapkričio 7 d. (ketvirtadienį) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks disputas, skirtas reformacijos dienai „Iš kunigaikščių Radvilų istorijos: Lietuvos evangelikų reformatų nekropolis Kėdainiuose“.

Įžangos žodį tars Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas Donatas Balčiauskas.

Pranešimus skaitys:
Prof. dr. Raimonda Ragauskienė „Duomenys apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje palaidotų kunigaikščių Radvilų sveikatą“;
Prof. dr. Deimantas Karvelis „Evangelikų reformatų bažnyčių Radvilų Kėdainiuose statyba ir rekonstrukcija XVII–XVIII a.“;
Prof. dr. Aivas Ragauskas „Evangelikų reformatų palaidojimai Kėdainiuose (XVII a. 5 dešimt. – XVIII a.): bažnytinių mirties metrikų analizė“.

Renginį ves VU Istorijos fakulteto prof. dr. Albinas Kuncevičius.

Dispute taip pat dalyvaus Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios kriptų tyrėjai ir Kėdainių krašto muziejaus atstovai.

Koncertuos choras „Giesmė“ (vadovė Gražina Petrauskaitė).

Renginio organizatoriai:

2019 11 07 anonsas mazas MR

Partneriai:

Lietuvos mokslų akademija, Kėdainių krašto muziejus.

FB Įvykis