2021-10-14 10:37

luzio naratyvaiSpalio 14-15 d. Vilniaus universitete organizuojama tarptautinė tarpdisciplininė konferencija „Lūžio naratyvai: Didžiosios transformacijos regioniniai skirtumai po 1989/1990“ (Vokietija - Baltijos šalys – Lenkija – Baltarusija – Rusija)“.

Kokį progresą mūsų regionas pasiekė ir kokį permainų kelią nuėjo per paskutiniuosius tris dešimtmečius, po Sovietų Sąjungos ir Berlyno Sienos žlugimo? Šiuos klausimus aptars istorijos, politikos mokslų, teisės, ekonomikos, žiniasklaidos teorijos, sociologijos, literatūros ir kalbotyros ekspertai.

Konferencijoje bus analizuojami Rytų Europos ir Baltijos regiono transformacijos bendrumai bei skirtumai po 1989 m., lyginama skirtinga socialinės ir ekonominės sferų raida, teisės, politikos, mokslo bei kultūros evoliucijos suvokimas ir vertinimas. Konferencijos siekis – sukurti bendrą erdvę diskusijoms ir idėjiniams mainams, neneigiant regiono nacionalinių bei ideologinių skirtumų, ir generuoti naujas įžvalgas, kaip galima išlaikyti ir toliau vystyti demokratiją.

Renginio programa

Vilnius, Universiteto g. 3, Aula Parva