2022-04-06 00:00
2022-04-10 00:00

akmenysVilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedra kartu su Tartu universiteto Istorijos ir Archeologijos institutu, Tartu universiteto Archeologijos katedra ir Kretingos muziejumi 2022 m. balandžio 6 – 10 dienomis kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ organizuoja teorinį – praktinį mokslinį seminarą „Senieji laukai ir akmenų aptvarai Vakarų Lietuvoje ir Rytų Baltijos Regione. Naujos tyrimų kryptys“.

Seminaro dalyviai:  doc. dr. Algimantas Merkevičius (VU AK); akad. prof. dr. Valter Lang (TU; IAI); prof. dr. Aivar Kriiska (TU, AK); Julius Kanarskas (KM); Medeina Gailiūtė (Skuodo biblioteka).

Seminaro metu bus organizuotos išvykos į archeologines vietoves. Jose bus detaliai apžiūrimos bei aptariamos senųjų laukų ir akmenų aptvarų struktūros in situ. Vakarais bus organizuojami seminarai-aptarimai apskriti stalai.

Seminaro tematikos:

• Senųjų laukų ir aptvarų tyrinėjimai Lietuvoje.
  • Rytų Baltijos regione ir kitur.
  • Senųjų laukų tipologija, terminologija ir chronologija.
  • Senųjų laukų ir akmenų aptvarų atsiradimas ir raida.
  • Akmenų aptvarų tipai, funkcijos, chronologija.
  • Senųjų laukų ir akmenų aptvarų tolimesnės tyrimų kryptys.

Daugiau informacijos: doc. dr. Algimantas Merkevičius, el. paštas