2023-02-23 13:00
SHZVilniaus Universiteto Istorijos fakultete š.m. vasario 23 d., 13 val.,  330 aud., vyks profesoriaus Claus von Carnap-Bornheim (Šlezvigas, Vokietija) vieša paskaita apie UNESCO Pasaulio paveldo vietovių valdymo planų rengimo aktualijas.
Prof. Dr.Dr. h.c. Claus von Carnap-Bornheim yra ilgametis Kylio Universiteto archeologijos profesorius, Baltijos ir Skandinavijos archeologijos centro vadovas, buvęs  Šlėzvigo-Holšteino valstybinių muziejų fondo vykdomasis direktorius, daugiau nei du dešimtmečius jis kryptingai formavo archeologinių tyrimų kryptis  ir tarpinstitucinį bendravimą  Šlėzvigo-Holšteino žemėje ir už jos ribų.Profesorius aktyviai dalyvavo rengiant Šlėzvigo-Holšteino žemėje esančio unikalaus Hedebiu ir Danevirkės archeologinio komplekso, įrašyto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 2013 m., nominacinę bylą bei naują, 2020-2030 m. vietovės valdymo planą. Kaip kviestinis ekspertas, profesorius konsultuoja Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkciją,  rengiant Lietuvos pasaulio paveldo vietovės Kernavės archeologinės vietovės valdymo plano projektą. Su darbo grupės parengto plano projekto dalimis galima susipažinti čia.
Organizatoriai: Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija ir Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas
Paskaita vyks anglų kalba be sinchroninio vertimo.