2024-02-29 18:00

Grigorovic Juriy2024 m. vasario 29 d. (ketvirtadienis) 18.00 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 214 aud. (Universiteto g. 7, Vilnius) vyks dokumentinių filmų „Mes iš Ukrainos”  ir “Sfera” peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėjais – kino dailininku, režisieriumi, idėjos autoriumi Jurijumi Grigorovič  (Ukraina / Lietuva) ir kino prodiusere Tetiana Ditkovska (Ukraina).

Filmas pasakoja apie žinomus ukrainiečių menininkus per pirmąjį visapusio karo Ukrainoje pusmetį. Menas suteikia laisvę, kuri padeda įveikti neapykantą ir mirtį, o karas naikina gyvenimus. Dabar prieš antrąsias šio karo metines ypač svarbu to nepamiršti. Pastarųjų metų įvykiai Ukrainoje liudija, kad niekada nežinai, kiek dar tęsis ramus ir taikus gyvenimas. Reikia žiūrėti tiesai, kad ir kokia baisi ji būtų, į akis, stiprinti save ir būti pasiruošus priešintis negandoms.

Kuriančių žmonių ginklas yra menas. Šis filmas rodo, kiek daug nuveikė, dabar daro Lietuvos ir Ukrainos menininkai, fiksuodami tragedijas ir drąsą, rodydami humanizmo pavyzdžius. Tai padeda įveikti baimę, bejėgiškumo ir vienišumo jausmus.

Šiame filme pasakojama apie:

• Garsų Ukrainos režisierių ir Krymo aktyvistą Olegą Sencovą, Europos Sąjungos A. Sacharovo premijos lauretą, kuris nuo pat visapusiškos Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios priešinosi Rusijos agresijai ir melui;
  • Menininkus Jurijų Grigorovič ir Valerijų Juričkovskiy (Marijupolis);
  • Muzikantą Olegą Migalį, kuris veda meditacinį susitikimą su dainuonačiais dubenėliais ir savęs pažinimo žaidimais;
  • Kubietį Reinaldo Powellą, šokių mokytoją iš Kijivo, vedantį pamokas iki šiol.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginys vyks ukrainiečių kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Diskusija ukrainiečių ir lietuvių kalbomis.

У 2024 році 29 лютого (четвер) 18:00 ауд. 214 Iсторичного факультету Вільнюського університету (Universiteto g. 7, Vilnius) відбудеться показ документальних фільмів:«Ми з України», «Сфера» та зустріч із творцями фільму – кінохудожником, режисером, автором ідеї Юрієм Грігоровічем (Україна/Литва) та кінопродюсером Тетяною Дітковською (Україна).

Фільм розповідає історію відомих українських митців у перші півроку повномасштабний війни в Україні. Мистецтво дає свободу, яка долає ненависть і смерть, а війна руйнує життя. Зараз, перед другою річницею цієї війни, про це особливо важливо пам’ятати. Події останніх років в Україні показують, що ніколи не знаєш, скільки триватиме спокійне і мирне життя. Вам потрібно дивитися правді в очі, якою б страшною вона не була, зміцнювати себе і бути готовим протистояти біді. Зброя творчих людей – мистецтво. Цей фільм показує, як багато зробили литовські та українські митці, зафіксувавши трагедії та мужність, показавши приклади гуманізму. Допомагає подолати страх, почуття безпорадності та самотності.

Цей фільм про:

• Олега Сенцова - відомого українського режисера і кримського активіста, лауреата премії Сахарова Євросоюзу, який виступає проти російської агресії та брехні з початку повномасштабної війни Росії проти України.
  • Художників: Юрія Грігоровіча та Валерія Юрічковського (Маріуполь).
  • Музиканта Олега Мiгаля, який проводить медитаційні заходи зі співаючими чашами та ігри самопізнання «Ліла».
  • Кубинця Рейнальдо Пауелля, викладача танців з Києва, який досі веде уроки, тощо.

Проект фінансується Радою культури Литви

Захід проходитиме українською мовою з перекладом на литовську.

Дискусія українською та литовською мовами.