Tatar Manuscript2016 m. gegužės 19–22 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 7, Vilnius), 211 auditorijoje vyks tarptautinė mokslinė konferencija “Exploring Tatar Manuscripts in Central-Eastern Europe. Comparative Perspectives on Devotional Manuscripts in Medieval and Early Modern Times”.

Konferencija vyks anglų kalba.

Šios tarptautinės mokslinės konferencijos objektas – Centrinės ir Rytų Europos totorių rankraščiai, kurie puikiai atspindi šimtmečius gyvavusią, bet dabar primirštą islamo istoriją šiame regione. Remiantis rankraščių tyrimais konferencijos metu nagrinėsime, kaip šie šaltiniai įtakojo islamo ir kitas religines regiono mažumas bei, platesniąja prasme, kaip šaltiniai veikė kultūros normas. Konferencijos metu taip pat bus aptarti įvairūs metodologiniai ir techniniai aspektai, pavyzdžiui, rankraščių kodikologija, paleografija, katologizavimas, išsaugojimas, taip pat nagrinėjami tekstologijos ir teksto redagavimo klausimai. Konferencija suburs platų islamo studijas atstovaujančių mokslininkų ratą.

Konferencijos organizatoriai:

• Islamo teologijos centras, Tubingenas