Leidžiami mokslo darbai

"Lietuviai ir lenkai" (1887) Jono Šliūpo pozicija ir valstybingumo vizijos XIX a. pabaigoje

lietuviai ir lenkai z1"Lietuviai ir lenkai" (1887) Jono Šliūpo pozicija ir valstybingumo vizijos XIX a. pabaigoje: mokslinių darbų rinkinys, mokslinis redaktorius Arūnas Vyšniauskas, vertėjas Ryšard Gaidis, Luboš Švec; Vilniaus universitetas. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2016. – 296 p., ISBN: 9786094596261.

Mokslinių darbų rinkinyje "Lietuviai ir lenkai" (1887): Jono Šliūpo pozicija ir valstybingumo vizijos XIX a. pabaigoje" publikuojamas Jono Šliūpo 1887 m. Niujorke lenkų kalba išleistos brošiūros „Litwini i Polacy“ („Lietuviai ir lenkai“) vertimas į lietuvių kalbą, taip pat išversta į lietuvių kalbą šios brošiūros Jono Vitarto (Jan Witort) parašyta plati kritinė recenzija „Litwomani“ („Litvomanai“), paskelbta 1889 m. Peterburge leistame lenkų savaitraščio „Kraj“ literatūriniame priede „Przegląd Literacki“. 

Šie tekstai, kaip pirminis šaltinis, taip pat publikuojami lenkų kalba, jų vertimą į lietuvių kalbą atliko Ryšard Gaidis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos