Sidebar

archeologija

Archeologija – galimybė atrasti ir pažinti savo praeitį, o per ją – suprasti, kokie esame dabar

Tai vienintelė archeologijos bakalauro studijų programa Lietuvoje. Programa suteikia platų humanitarinį išsilavinimą, specializuotų žinių, įgūdžių ir parengia kompetentingus archeologus. Studijos vyksta moduliniu principu, kai pačiam galima susidaryti poreikius geriausiai atitinkantį asmeninį „studijų portfelį“. Yra galimybė studijuoti kitų moklso sričių temas, taip archeologijos žinias papildant plačiai pritaikomomis kompetencijomis: geoinformacinių sistemų (GIS), bioarcheologijos, paveldosaugos, muziejininkystės, geoarcheologijos ir kt. Užsiėmimai vyksta ne tik auditorijose, bet ir archeologinėse vietose, muziejuose. Teorinės žinios pildomos praktikų metu. Taip pat studijuojantieji gali rinktis gretutines studijas, taip papildant savo išsilavinimą pedagogikos, skandinavistikos, anglų, prancūzų ar vokiečių filologijų, filosofijos, socialinių mokslų ir kitomis žiniomis, kompetencijomis.

Turinys ir pasiekti rezultatai

Baigęs Programą, studentas turėtų būti pasirengęs savarankiškam darbui archeologijos tyrimų srityje (plačiąja prasme), taip pat galėtų tęsti studijas humanitarinių ir socialinių mokslų magistratūroje, turėtų būti išsiugdęs poreikį plėsti, gilinti ir atnaujinti žinias bei gebėjimus per visą gyvenimą trunkantį mokymąsi.

Absolvento studijų programos apimtis - 240 kreditų (pagrindinės studijų krypties (šakos) dalykai (moduliai) - 225 kreditai, bendrieji universitetinių studijų dalykai (moduliai) - 15 kreditų).

Kvalifikacijos teikiamos galimybės

Programą baigę absolventai turi kompetencijų dirbti tiek valstybiniame, tiek privačiame archeologinius tyrimus vykdančiame sektoriuje, muziejuose, archyvuose, tęsia studijas Archeologijos, Paveldosaugos ar kitose humanitarinių, socialinių mokslų krypties antros pakopos studijų programose. Programa orientuota į specifinę darbo rinką, kurioje būtinos archeologijos srities žinios, gebėjimas jas taikyti praktikoje bei tam tikri socialiniai, specialieji ir asmeniniai gebėjimai.

Klausk studento

Jovita Kadikinaitė, Archeologijos studijų programa, IV kursas. El. paštas  

Klausk dėstytojo

Agnė Žilinskaitė, Archeologijos katedros lektorė. El. paštas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos