Sidebar

IstorijaIstorija – aktuali praeitis

Programa, tarptautinių ekspertų nuomone, pasižymi Europos ir regionų istorijos derme, ateities iššūkiams pasiruošusių specialistų rengimu. Apimamas platus laukas nuo Antikos iki nūdienos, nagrinėjamos LDK, visuomenės modernėjimo, totalitarinių režimų, sovietikos, tarptautinių santykių, karo istorijos ir kt. temos. Suteikiami šiandien aktualūs visuomenės procesų suvokimo, informacijos rinkimo, analizės ir patrauklaus jos pateikimo įgūdžiai. Modulinė studijų sistema leidžia tolygiai paskirstyti studijų krūvį ir susidaryti individualų „studijų portfelį“. Galima rinktis „specializacijas“ pagal epochas – Europos viduramžių ir LDK istorijos arba Naujųjų laikų. Taip pat studijuojantieji gali rinktis gretutines studijas, taip papildant savo išsilavinimą pedagogikos, skandinavistikos, anglų, prancūzų ar vokiečių filologijų, filosofijos, socialinių mokslų ir kitomis žiniomis, kompetencijomis.

Turinys ir pasiekti rezultatai

Baigęs šią Programą, studentas bus pasirengęs savarankiškam darbui istorijos ir susijusiose srityse, kur būtinos istoriko žinios ir kompetencijos (visų pirma atminties saugojimo institucijose, valstybinėse įstaigose), taip pat galėtų tęsti studijas humanitarinių ir socialinių mokslų magistrantūroje, turėtų būti išsiugdęs poreikį plėsti, gilinti ir atnaujinti žinias bei gebėjimus per visą gyvenimą trunkantį mokymąsi. Absolvento studijų programos apimtis - 240 kreditų (pagrindinės studijų krypties (šakos) dalykai (moduliai) - 225 kreditai, bendrieji universitetinių studijų dalykai (moduliai) - 15 kreditų).

Kvalifikacijos teikiamos galimybės

Įgytus gebėjimus absolventai pritaiko viešajame, valstybiniame ir privačiame sektoriuje: tai įvairios švietimo, mokslo ir studijų, kultūros, paveldo išsaugojimo, turizmo, užsienio politikos, krašto apsaugos, žurnalistikos, komunikacijos institucijos ir organizacijos, leidybos įstaigos ir kt. Įgytos žinios ir gebėjimai leidžia dirbti su informacijos rinkimu, jos analize ir pateikimu visuomenei bei specialistams susijusį darbą.

Klausk. studento

Goda Žvirblytė, Istorijos studijų programa, IV kursas. El. paštas  

Klausk dėstytojo

prof. dr. Arūnas Streikus, Najosios istorijos katedros vedėjas. El. pašts  

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos