Lekt. dr. Tomas Vaiseta

tomas2006 m. baigė VU žurnalistikos bakalauro, o 2008 m. - VU istorijos magistro studijas. 2012 m. VU Istorijos fakultete apsigynė disertaciją „Nuobodulio visuomenė: vėlyvojo sovietmečio Lietuva (1964-1984)“ (vadovas - doc. dr. Nerijus Šepetys). Nuo 2014 m. dirba VU Istorijos fakultete lektoriumi.

Dėstomi dalykai

• Sovietologijos teorijos
  • XX a. sociokultūrinė ir kasdienybės istorija: Lietuva ir europiniai bei sovietiniai kontekstai
  • Lietuvos kultūros sovietizavimas

• Sovietų Lietuvos kultūros ir socialinė istorija
  • Kasdienybės istorija
  • sovietinė psichiatrija

• Tomas Vaiseta, Nuobodulio visuomenė: kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964-1984): monografija, Vilnius: Naujasis Židinys-Aidai, 2014.
  • „Sovietinės sveikatos apsaugos sistemos diegimo atspindys gyventojų skunduose“, in: Genocidas ir rezistencija, 2015, nr. 1.
  • „Balsai iš sovietinių psichiatrijos ligoninių: savojo „aš“ sampratos skunduose“, in: Darbai ir dienos, 2014, nr. 62.
  • „On the Background, Stains, and Dry-chemical Cleaning: Soviet Satire as the Practice of Speech“, in: Laurynas Katkus (ed.), Grotesque Revisited: Grotesque and Satyre in the Post/Modern Literature of Central and Eastern Europe, Cambridge Scholars Publishing, 2013.
  • „Sovietinio veltėdžiavimo fenomenas kasdienybės praktikų ir jų trajektorijų požiūriu“, in: Lietuvos istorijos studijos, 2012, t. 29, p. 111-126.
  • „Informacijos hierarchija vėlyvuoju sovietmečiu: Bibliotekų atvejis“, in: Informacijos mokslai, 2012, t. 60, p. 116-134.

Ekspertinė ir kita akademinė veikla

• Žurnalo „Lietuvos istorijos studijos“ atsakingasis sekretorius

• Podoktorantūrinė stažuotė „Sovietinė psichiatrija Lietuvoje: vienos ligoninės atvejo tyrimas (1944-1990 m.“ (LMT projektas „Podoktorantūros (post doc) stažuočių įgyvendinimas Lietuvoje“, 2013-2015).
  • „Antrojo pasaulinio karo memorialai ir atmintys Lietuvoje: ideologinės tendencijos ir jų valdymo galimybės“ (LMT projektas) (2015-2016)

Kita

• Kultūros žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vyr. redaktorius