Lekt. dr. Valdemaras Klumbys

v.klumbio-iliustracija1998 m įstojo į Vilniaus universiteto istorijos fakultetą, čia baigė istorijos bakalauro ir magistro studijas, o 2009 m. apgynė daktaro disertaciją „Lietuvos kultūrinio elito elgsenos modeliai sovietmečiu“ (mokslinis vadovas dr. Algirdas Jakubčionis). Dėsto nuo 2007 m. Naujosios istorijos katedros lektorius.

Dėstomi dalykai

• Lietuvos inteligentija sovietmečiu: tarp prisitaikymo ir pasipriešinimo
  • Sovietinė propaganda Lietuvoje

• Sovietmečio socialinė ir kultūrinė istorija
  • Neginkluotas pasipriešinimas sovietmečiu (pogrindis, savilaida, disidentai)
  • Egesio modeliai sovietinėje visuomenėje (prisitaikymas, opoziciškumas)
  • Lietuvos inteligentijos istorija
  • Propagandos teorija bei praktika

• Sovietmečio opozicinė elgsena // Genocidas ir rezistencija. 2010, nr. 2(28).
  • Change in the concepts of the relation between an individual and the regime in
  • Lithuanian Sovietology // Lithuanians and Poles and against Communism after 1956. Parallel Ways to
  • Freedom? – Vilnius: VšĮ Bernardinai.lt, 2013.

• Projektas „Nematoma sovietmečio Lietuvos visuomenė: neformaliųjų sisteminių ir nesisteminių tinklų skirties peržiūra (Nr. VP1-3.1-ŠMM-07-K-02-053)“, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal visuotinės dotacijos priemonę. Projekto vykdytojas.