Renginiai

"Lietuvos žvalgyba 1918-1940" - knygos pristatymas, 2014-02-28

Vasario 28 d., 16 val. Signatarų namuose vyks dr. Arvydo Anušausko knygos "Lietuvos žvalgyba 1918 - 1940" pristatymas.

Autorius dr. A. Anušauskas – istorikas ir politikas, scenaristas ir publicistas. Tiria Lietuvos XX amžiaus istoriją, teroro, slaptųjų tarnybų istoriją. Nuo 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys, 2008-2012 m. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. Parlamentinės grupės “Už istorinę atmintį ir teisingumą” pirmininkas.


LT-Zvalgyba virselis 3-page-001Prieš devyniasdešimt penkerius metus susikūrusi Lietuvos žvalgybos istorija pasižymėjo labai intensyviomis dvikovomis su kaimyninių valstybių slaptosiomis tarnybomis, sėkmingomis ir nesėkmingomis slaptomis operacijomis, nevienareikšmiška politinių sąlygų įtaka slaptųjų tarnybų veikimui. Kiek buvo susekta užsienio valstybių agentų, kaip buvo kovojama su kitų valstybių remiama ir finansuojama antivalstybine veikla, kokie buvo brangiausi apmokami agentai, kaip veikė užsienio žvalgybų rezidentūros, kaip buvo kovojama su teroristais, koks paskutiniųjų vadovų ir jų agentų likimas bei į daugelį kitų klausimų rasite atsakymus šioje knygoje. Knyga sudomins suvokti ir objektyviai įvertinti Lietuvos slaptųjų tarnybų vaidmenį užtikrinant nacionalinį saugumą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos