Renginiai

Žydiškasis Vilnius: nuo lokaliosios iki translokaliosios istorijos - lapkričio 7 d.

Lapkričio 7 d., 17 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7) vyks Freiburgo Universiteto Antropologijos profesorė Anna Lipphardt pristatys savo knygą Vilne, on the post-Shoa practices of memory communities in Vilnius, New York, and Jerusalem. Mokslininkė, siekdama išsiaiškinti, kaip išgyvenusieji Holokaustą ir tie, kurie anksčiau emigravo iš Vilniaus, perkėlė žydiškojo Vilniaus atmintį į naujus kontekstus, ir kaip tai sąveikavo su sovietiniu, amerikietiškuoju ir Izraelio socialiniais kontekstais, vykdė išsamų tyrimą šiose vietovėse. Po šio pristatymo vyks diskusija apie prof. Lipphardt translokaliosios istorijos tyrimo metodo svarbą besivystantiems žydų istorijos tyrimams Lietuvoje.

Autorė:

Anna Lipphardt yra Freiburgo universiteto (Vokietijoje) Kultūros antropologijos/ Folkloristikos instituto profesorė. 1994 – 2000 metais atlikusi tyrimus, ji turi nemažai patirties tarpdisciplininių metodų taikyme, gilinasi į mobilumo, atminties ir tarptautinių tinklų kūrimo sąryšius.

Knyga:

Knyga, kurią autorė prof. Anna Lipphardt pristatys Vilniaus universitete Lapkričio 7 d., yra paremta jos daktaro disertacija (vokiečių k.). Jos translokaliosios bendruomenių istorijos metodika šioje knygoje pritaikoma žydiškojo Vilniaus lokaliosios atminties analizei. Ši knyga – tai svarbus žingsnis, vedantis į platesnį supratimą apie tai, kaip žydiškojo Vilniaus atmintis buvo perkelta į translokalųjį dėmenį.
Vieta:

Kalbos:

Paskaita anglų kalba, diskusijos lietuvių, anglų ir jidiš kalbomis

 

Organizatoriai:

Europos Humanitarinis universitetas, Vokiečių studijų centras, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas  ir Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras

Parama:

Erasmus programa, Freiburgo Universitetas, Vokietijos akademinių mainų programa, Goethe-Institut Litauen

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos