Renginiai

IFDi'38 renginiai

IFDi38Jau 38 kartą 2016 m. gegužės 3–5 dienomis vyks Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dienos (IFDi).

Skelbiame pagrindinius IFDi renginius:  

  • Gegužės 3 d. 15:00 val. IFDi 38 diskusija „Ar mums reikalinga Gegužės 3-iosios Konstitucija?“. Diskusiją moderuos prof. A. Bumblauskas. Vieta: VU Istorijos fakultetas (Universiteto g. 7), 331 aud. FB event'as 

IFDi 38 tradiciškai Jus kviečia į vieną svarbiausių Istorijos fakulteto bendruomenės renginių – diskusiją – kuri šiemet gvildens Gegužės 3-iosios Konstitucijos problematiką. 

Gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji rašytinė Konstitucija Europoje – buvo priimta 1791 m. Ketverių metų Seimo darbo metu. Ji numatė Abiejų Tautų Respublikos (ATR) valdymo principus. Tačiau kiek joje buvo lietuviškumo? Ar tiesa, kad joje nepaminėtas Lietuvos vardas? Kodėl Lenkijoje gegužės 3-ioji yra valstybinė šventė, o tūlas lietuvis net nežino apie šią Kons-ti-tu-ti-tą? 

 

  • Gegužės 3 d. 18:00 val. IFDi 38 | Protmūšis, arba Kitoks koliokviumas su Norbertu Černiausku. Vieta: Baras JUODA-RAUDONA, Vienuolio g. 4. FB event'as 

Istorijos fakulteto dienų organizatoriai kviečia suburti draugus bei kolegas ir atlikti neeilinę proto treniruotę su IF lektoriumi dr. Norbertu Černiausku.

 

  • Gegužės 3 d. 20:00 val. IFDi 38 | Maestro Vytauto Kernagio kūrybos vakaras. Vieta: VU Istorijos fakultetas. FB event'as

Kviečiame Jus į ypatingą ir šiek tiek neįprastą IFDi 38 renginį – Maestro Vytauto Kernagio kūrybos vakarą, jo metu Istorijos fakulteto studentų suburta grupė atlikts įsimintiniausius maestro kūrinius VU Istorijos fakulteto kiemelyje, po liepa.

 

  • Gegužės 4 d. 9:00 val. IFDi 38 | Futbolo turnyras dekano taurei laimėti. Vieta: Saulėtekio al. 26. FB event'as

Futbolas – mėgstamiausia ir jau beveik tradicinė tapusi istorikų sporto šaka. Šis futbolo turnyras suburia visus fakulteto sporto mėgėjus, esamus ir buvusius studentus ir žinoma pačius fakulteto dėstytojus.

 

  • Gegužės 4 d. 17:00 val. IFDi 38 | Ar reikia nugalėti bobutę? Pokalbis apie atmintį su Nerijumi Šepečiu. Vieta: VU Istorijos fakulteto kiemelis (lietaus atveju – 214 aud.) FB event'as

Močiutė pasakojo, kad 1945 m. vasarą atėjęs būrys partizanų ir atėmė visą maistą. Tai kaip čia suprasti? Senelis sako, kad prie ruso niekas taip nevogė, kaip šiandien. Tai ar dėl tokios Lietuvos buvo kovota? Gegužės 9 d. vis mažiau žmonių ateina į Antakalnio kapines. Tai negi lietuviai – fašistai?

Istorikai teigia, kad partizanai buvo Lietuvos valstybingumo atkūrimo siekę ginkluoti politikai. Istorikai rašo, kad kolektyvizacijos viena baisiausių pasekmių buvo tradicinių moralinių vertybių praradimas. Istorikų nuomone, lietuviams nėra ko švęsti gegužės 9 d., nes žlugus vieno okupanto imperijai, į Lietuvą sugrįžo kitas. 

Kodėl šie naratyvai taip konfliktuoja tarpusavyje? Ar įmanoma surasti kažkokį bendrą pamatą diskusijai, o gal dialogas apskritai nereikalingas? Ar verta gimtinėje, kur niekas tavim netiki, įrodinėti, kad Landsbergis – didvyris? 

Apie šiuos ir kitus istorinių atminčių konfliktus korp!Tilia kviečia padiskutuoti su doc. dr. Nerijumi Šepečiu.

 

  • Gegužės 4 d. 21:00 val. IFDi 38 | Kino vakaras - "Aš už tave pakalbėsiu". Vieta: VU Istorijos fakultetas. FB event'as  

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentai kviečia kiekvieną kino mylėtoją ar mėgėją susiburti į jaukumu ir bendruomeniškumu pulsuojantį kasmetinį IFDi organizuojamą kino vakarą! Septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje, sovietų režimo vykdyti protu nesuvokiami nusikaltimai, jokiuose istorijos vadovėliuose neužfiksuotos jautrios ir atviros istorijos - visa tai ir dar daugiau bendrame Lietuvos ir Italijos režisierių Virginijos Vareikytės ir Maxì Dejoie dokumentiniame filme apie KGB veiklą Lietuvoje “Aš už tave pakalbėsiu”. Ar išdrįsi priimti ir išgyventi šių žmonių patirtis kaip bendrą gyvą mūsų pačių ir mūsų tautos istoriją?

 

  • Gegužės 5 d. 20:00 val. IFDi 38 | Bendruomenės vakaras. Vieta: VU Istorijos fakultetas. FB event'as

 

Visų IFDi 38 renginių programa

Daugiau informacijos apie Istorijos fakulteto dienas rasite IFDi facebook paskyroje

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos