Sidebar

Katedros vedėjas prof. dr. Albinas Kuncevičius
el. paštas:  

Studijų administratorė Violeta Vasiliauskienė
103–104 kab. / Universiteto g. 7, LT-01131 Vilnius
tel. (8 5) 268 7284
el. paštas:

Katedros nariai 

Apie katedrą

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedra yra viena iš pagrindinių Lietuvos archeologijos mokslo institucijų ir vienintelė šalyje rengianti visų trijų studijų pakopų (bakalauro, magistro ir doktorantūros) archeologijos specialistus. Nuo 1993 m., kai pradėta vykdyti atskira archeologijos studijų programa, katedra parengė daugiau nei 500 archeologijos specialistų.

Katedroje dirba 15 dėstytojų, kurie yra žymūs mokslininkai, tyrinėjantys archeologijos paminklus Lietuvoje ir už jos ribų. Moksliniuose tyrimuose ir ugdant specialistus bendradarbiaujama su kitais Vilniaus universiteto padaliniais (Medicinos fakultetu, Chemijos ir geomokslų fakultetu ir kt.) ir kitomis mokslo bei paveldosaugos institucijomis (Lietuvos istorijos institutu, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai ir kt.). 2017 m. Istorijos fakultete buvo įkurtas ir aktyviai veikia Bioarcheologijos tyrimų centras, kuriame studentai atlieka tiriamuosius darbus, įgyja įgūdžių bioarcheologijos srityje.

  • Katedroje sukaupta ir nuolat papildoma didelė archeologinių leidinių (apie 3500 vienetų) lietuvių ir užsienio kalbomis kolekcija.

  • Nuo 1999 m. katedra leidžia periodinį mokslo žurnalą „Archaeologia Lituana“, skirtą Lietuvos ir tarptautinei mokslo bendruomenei, muziejų ir paveldo institucijų darbuotojams, archeologijos studentams.

  • Nuo 1996 m. katedra kas dvejus metus organizuoja archeologo Jono Puzino atminimui skirtą tęstinę tarptautinę archeologinės tematikos konferenciją. 2019 m. įvyko 10-oji konferencija, skirta žmonių ir gyvūnų kaulų tyrimams („Investigating Bones: Diet, Health, Environment in the Baltic Region“). Konferencijoje pranešimus skaitė žymūs mokslininkai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos.

  • 2016 m. Lietuvoje vyko Europos archeologų asociacijos konferencija, kurios pagrindinis organizatorius buvo katedra (konferencijos pirmininkas prof. dr. A. Kuncevičius). Europos archeologijos asociacijos konferencija – didžiausias kasmetinis Europos archeologų renginys. Renginyje Lietuvoje dalyvavo apie 1500 mokslininkų iš 49 šalių.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos