Doktorantūra - – — trečioji, aukščiausia studijų pakopa. Joje studijuoja sėkmingai baigę magistro studijas, pasirinkę profesionalaus istoriko karjerą ir siekiantys humanitarinių mokslų daktaro laipsnio. Istorijos ir archeologijos krypties mokslo doktorantūros studijos vykdomos kartu su Lietuvos istorijos institutu.
Doktorantūroje rengiamų disertacijų tematikos apima šias sritis:
archeologija;
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrimai;
XIX a. ir XX a. istorija;
istoriografijos ir paveldo tyrimai.
Vilniaus universiteto mokslo doktorantūros reglamentas
Mokslo ir inovacijų departamento Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus informacija
VU ir LII Istorijos ir archeologijos krypties mokslo doktorantūros komitetas
Priėmimo į doktorantūrą mokslo krypčių disertacijų tematikos
Priėmimą į Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūrą vykdo bendra Priėmimo į doktorantūrą komisija.
Stojančiojo į istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūrą konkursinis balas susideda iš doktorantūros mokslinio projekto ir pokalbio vertinimo, stojančiojo magistro kvalifikacinio laipsnio ar jį atitinkančios kvalifikacijos suteikimą patvirtinančio diplomo priedėlio svertinio vidurkio ir mokslo darbų vertinimo (jei stojantysis tokių turi).
Doktorantūros mokslinis projektas. Stojantieji į istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūrą pateikia išspausdintą ir pasirašytą mokslinį projektą (būtina nurodyti disertacijos tematikos kryptį) ir dviejų mokslininkų rekomendacijas. Reikalaujama projekto apimtis – iki 30.000 spaudos ženklų įskaitant tarpus (apie 10 numeruotų lapų). Spausdinto teksto reikalavimai: tarpai tarp eilučių – 1,5 intervalo; raidžių dydis – 12 punktų; paraštės viršuje ir apačioje – 2 cm, kairėje – 2,5 cm, dešinėje – 1 cm.
Moksliniame projekte privalo būti:
Pokalbis. Stojantieji į doktorantūrą dalyvauja pokalbyje, kurio metu atsako į Priėmimo į doktorantūrą komisijos narių klausimus mokslinio projekto bei planuojamos disertacijos tema.
Mokslo darbai. Kartu su moksliniu projektu stojantysis į doktorantūrą gali pateikti savo publikuotų (arba priimtų spaudai) mokslinių straipsnių kopijas, kurios padėtų susidaryti išsamesnę nuomonę apie pretendento mokslinius pasiekimus.
Vertinimo kriterijai. Mokslinis projektas ir pokalbis su stojančiuoju vertinamas 10 balų sistemoje. Mokslinį projektą recenzuoja istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūros komiteto paskirtas recenzentas. Stojantieji su recenzija nėra supažindinami. Priėmimo į doktorantūrą komisija, atsižvelgdamas į recenzento išvadas bei pokalbį su stojančiuoju, mokslinio projekto ir pokalbio rezultatus vertina pagal šiuos kriterijus:
Mokslinio projekto recenzentas įvertina ir stojančiojo mokslo darbus. Priėmimo komisija, atsižvelgdama į recenzento išvadas, už kokybiškus mokslinius straipsnius stojančiajam gali skirti iki 1 papildomo balo.
Moksliniai projektai (1 atspausdintas egzempliorius) kartu su mokslininkų rekomendacijomis, straipsnių kopijomis priimami ir registruojami VU Istorijos fakulteto dekanate (Universiteto g. 7, II aukštas, 209 kab.) nuo rugpjūčio 17 d. iki 21 d. (penktadienis) 15.00 val. Mokslinio projekto elektroninę versiją, mokslininkų rekomendacijas bei straipsnių, konferencijose skaitytų pranešimų, mokslo konkursuose premijuotų darbų ir kt. skenuotas kopijas nurodytu laiku taip pat privaloma atsiųsti el. paštu , tel. (8 5) 2687297.
Priėmimas į 2020 m. istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūrą vyks rugpjūčio 26 d. (trečiadienį) 10.00 val. Vilniaus universitete, Istorijos fakultete, 329 aud. (Universiteto g.7, III a.).
Informacija apie priėmimo į doktorantūrą tvarką ir studijas Universitete teikiama interneto svetainėje adresu https://www.vu.lt/studijos/doktoranturos-studijos/priemimas-dokt. Dėl doktorantūros programos pasirinkimo konsultuojama darbo dienomis nuo 9 iki 16 val. Doktorantūros ir podoktorantūros skyriuje adresu Universiteto g. 3, Vilnius, 108 ir 109 kab.; telefonais (8 5) 268 7095, (8 5) 268 7093 arba el. paštu .
Habil. dr. Tamara Bairašauskaitė (Lietuvos istorijos institutas) – komisijos pirmininkė
Prof. dr. Alfredas Bumblauskas (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Prof. dr. Zenonas Butkus (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Prof. dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Prof. dr. Rimvydas Petrauskas (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Dr. Artūras Dubonis (Lietuvos istorijos institutas)
Prof. dr. Albinas Kuncevičius (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Dr. Česlovas Laurinavičius (Lietuvos istorijos institutas)
Habil.dr. Alvydas Nikžentaitis (Lietuvos istorijos institutas)
Dr. Gytis Piličiauskas (Lietuvos istorijos institutas)
Dr. Darius Staliūnas (Lietuvos istorijos institutas)
Doc. dr. Nerijus Šepetys (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)
Prof. dr. Jurgita Verbickienė (Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas)