Sidebar

www.skrastas.lt
Lukas Pocius

© Rūta LEIPUTĖ
2021-06-30 06:30

Kražiškis Lukas Pocius pasirinko istoriko kelią ir šiuo metu rašo savo magistro darbą Vilniaus universitete. Nepabūgęs sudėtingo carinės Rusijos valdžios aparato, tyrimų stokos ir kalbų įvairovės, Lukas pasirinko nagrinėti tarp studentų ne itin populiarių XIX a. Kaip mes matome XIX a. Lietuvoje dabar, ką žinome ir ko ne, kaip prisiliesti prie istorijos ir nepapulti į stereotipus apie istoriko darbą? Šiuos klausimus gvildenome pokalbyje su VU Istorijos fakulteto magistrantu Luku Pociumi.

Skaityti daugiau

Rusana Minkeviciutewww.galve.lt

Medievistiką, istorijos mokslo šaką, besigilinančią į Europos viduramžius, pasirenka ne dažnas studentas, mat ji reikalauja įsigilinimo, didelės kantrybės, kalbų įvaldymo. Tačiau, kaip sakoma, šaknys karčios, vaisiai saldūs. Iš Trakų kilusi ir juos labai mylinti Rusana Minkevičiūtė kaip tik pasirinko šį kelią, kurį mato kaip savotišką detektyvą, galimybę pažinti žmonių kitoniškumu ir gimtojo krašto paslaptis. Interviu metu Rusana atskleidė tikrąjį, kartais mistifikuoto, nuo knygų ir senųjų raštų neatsitraukiančio, medievisto paveikslą bei kelionę į tai, kur ji yra dabar.

Skaityti daugiau

Julijonas Sileika

https://tzinios.lt/

2017-aisiais Telšių Vincento Borisevičiaus gimnaziją baigęs Julijonas Šileika, vedamas žinių troškimo, nusprendė studijuoti istoriją Vilniaus universitete. Nors pirma kiek dvejojo, ar tikrai verta rinktis šias studijas, Julijonas sako nesigailintis ketverių metų, praleistų su istorija. Šis laikotarpis jam ne tik suteikė žinių ir išminties, bet ir paveikė jo politines pažiūras, padėjo pasirinkti ateities kelią, atrasti save.

Skaityti daugiau

Rugile Uzusenaitewww.giruzis.lt 

Varėniškė Rugilė Užusėnaitė nuo vaikystės nenustygsta vietoje – savanoriauja, dalyvauja įvairių organizacijų veikloje, konkursuose. Šiandien ją galima surasti virtualioje klasėje, mokančią istorijos bei pilietiškumo pagrindų, nors tuo pačiu ji yra palinkusi prie knygų apie istoriją, ekonomiką ir net italų kalbą – Rugilė šiuo metu ruošia savo bakalauro darbą. Pokalbyje su jaunąja mokytoja – apie bendruomeniškumą, jaunų mokytojų realybę pandeminėje situacijoje, grįžimą į Varėną, istorijos studijas ir daug daugiau…

Skaityti daugiau

Meda Lileikaitehttps://www.jonavoszinios.lt

Susiskambinus su Meda video skambučiu, už jos nugaros - Vilniaus universiteto Didžiojo kiemo nuotrauka. Sutariame, kad abi labai pasiilgstame universiteto erdvių bei gyvo kontakto su dėstytojais bei studentais. Čia Meda praleisdavo itin daug laiko - bevaikščiodama tarp istorijos ir filosofijos fakultetų, besimokydama bibliotekoje. Tiesa, dabar, gyvenant karantine, mokantis bei dirbant nuotoliniu būdu, galima tikrai daugiau suspėti - Meda ne tik dirba, bet ir yra Lietuvos liberalaus jaunimo valdybos narė, daugiau laiko atranda grožinei literatūrai. Šiandien su Meda - apie studentišką gyvenimą karantine, tyrinėjamą madą, ryšius su Jonava ir daug daugiau.

Skaityti daugiau

Luka Sinevicienewww.etaplius.lt

Nuolatos prie keleto projektų, tarp kelių darboviečių, keliaujanti iš vienos ar kitos Lietuvos vietos į radijo eterį, televizijos ekraną ar į Instagram – tokia iš Šiaulių kilusios istorikės ir visuomenininkės Lukos Sinevičienės kasdienybė. Šiuo metu Luka siekia daktaro laipsnio, tačiau neapleidžia senų veiklų ir nesibodi imtis naujų: toliau lanko mokyklas bei veda pamokas, prisideda prie pilietinių projektų, šiais metais pradėjo vesti radijo laidą „Vardan tos“. Ir tai tik dalelė visų jos darbų! Pokalbyje su Luka Sinevičiene – apie jai itin brangią istoriją, pilietiškumą ir... gimtuosius Šiaulius.

Skaityti daugiau

https://www.svencioniukrastas.ltAlina Borzenkaite

Jauna paveldosaugos specialistė Alina Borzenkaitė ilgą savo gyvenimo dalį praleido Pabradėje, čia augo, baigė mokyklą. Tiesa, Alina prisipažįsta, kad tik dabar, daugiau išnaršius pasaulį bei Lietuvą, pradėjo giliau pažindintis su savu kraštu, kurį mato vis platesniame kontekste. Šiandien kalbiname Aliną apie Švenčionių bei Lietuvos paveldą ir vingiuotą kelią iki paveldosaugininkės vardo.

Skaityti daugiau 

Darius Indrisionishttp://darbs.lt/

Vieną pavakarę, gaudžiant Vilniaus Arkikatedros varpams, susitikome su Dariumi Indrišioniu – jaunu istoriku, publicistu iš Pasvalio. Simboliškai – prie Gedimino paminklo pačioje miesto širdyje… 

Šiandien Darius įpusėjo rašyti istorijos disertaciją. Jo provokatyvūs, įtraukūs tekstai apie istoriją, kiną ir nūdienos problemas gyvena svetainės bernardinai.lt lobynuose. Na, o jei kada, neduokdie, papultumėte į nelaimę ir kviestumėtės pagalbos, kitoje ragelio pusėje galite išgirsti Dariaus balsą…

Skaityti daugiau

Andrej Ryckovhttps://news.tts.lt

Andrej Ryčkov 2016 m. apsigynė daktaro disertaciją, po dvejų metų virtusia monografija pavadinimu „Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)“.  Pats Andrej užaugo Visagine, tad šiandien ir kalbėsimės apie jo jaunystės pasirinkimus, kintantį žvilgsnį į vaikystės miestą, istoriko kelią, susižavėjimą LDK istorija bei naujausius atradimus.  

Skaityti daugiau

Ruta Matimaityte  

Iš Pagėgių krašto kilusi Rūta Matimaitytė vieniems labiau atpažįstama kaip Vilko vaikų/Wolfskinder paskyros „Facebook“ socialiniame tinkle turinio kūrėja, kitiems – kaip gabi mokinė, dar kitiems – kaip pokalbių laidos „Tiltai“ vedėja ar Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus komunikacijos koordinatorė. Su Rūta kalbamės apie jos kelią iš Pagėgių į doktorantūrą, vilko vaikų istorijos tyrimų ypatumus, išmoktas gyvenimiškas pamokas ir Pagėgių išskirtinumą.

Skaityti daugiau 

Donat Jurewicz

Rozmowa z Donatem Jurewiczem — Polakiem na litewskiej uczelni

https://kurierwilenski.lt/
Przez Apolinary Klonowski - 20 lutego 2021

Student historii Donat Jurewicz aktywnie udziela się w społeczności religijnej i akademickiej. Jego pasja do historii wypracowała wśród jego koleżanek i kolegów korzystną reputację. Znajomi Donata zwracają uwagę, że niejednokrotnie potrafił wskazać im źródła historyczne i perspektywy, których długo nie mogli znaleźć.

Wyróżniał się na konkursach o historii Polski, a także w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Mimo możliwości wyjazdu za granicę, wybrał studia na Litwie. Nie kryje swojej głębokiej wiary i kierowania się naukami Kościoła katolickiego. Nie kryje też tożsamości narodowej — polskiej.

Skaityti daugiau 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos