Sidebar

Siekiant skatinti įvairių kartų mokslininkų bendradarbiavimą nuo 2015 m. organizuojamas Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto Istorijos ir archeologijos krypties doktorantų seminaras.

Seminarų tikslas – intensyvinti istorijos ir archeologijos mokslo krypties doktorantūros studijas, užtikrinti glaudesnį doktorantų bendradarbiavimą tarpusavyje ir su patyrusiais mokslininkais, o taip pat sudaryti jiems galimybes pasitikrinti vykdomų tyrimų išvadas, dalintis informacija ir atradimais, ieškoti atliekamų tyrimų sąlyčio taškų.

Organizuota virš 40 seminarų, kurių metu savo tyrimus pristato po du doktorantus. Seminaruose dalyvauja Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, doktorantų vadovai, doktorantai, magistrantai. Seminarai yra atviri.

KU2022 m. rugpjūčio 25–26 d. Klaipėdoje vyks XII nacionalinis istorijos ir archeologijos krypties doktorantų seminaras. Maloniai kviečiame jame dalyvauti visų Lietuvos institucijų istorijos ir archeologijos ar gretimose mokslo kryptyse disertacijas rengiančius doktorantus.

Tai vieta bendrauti, megzti ryšius tarp skirtingose Lietuvos institucijose studijuojančių H 005 krypties ir gretimų krypčių doktorantų, pasidalyti vieni su kitais savo atradimais.

Tai ir galimybė diskutuoti, gauti grįžtamąjį ryšį apie doktorantūroje atliktus tyrimus, pradedančiųjų mokslininkų pratybos, kuriose dalyvauja ne tik kolegos doktorantai, bet ir gerąja patirtimi besidalijantys patyrę Lietuvos mokslininkai.

Seminarą pradės visiems dalyviams skirtas plenarinis pranešimas (pranešėją ir temą pranešime vėliau).

Darbą seminare numatoma skirstyti į temines sekcijas.

Raginame dalyvauti doktorantus pristatant pranešimą apie konkrečią tiriamąją problemą arba jau gautus tyrimo rezultatus.

Vienam pranešimui pristatyti numatoma skirti iki 20 min.; diskusijoms po kiekvieno pranešimo – iki 20 min.

Maloniai prašome Renatai Rachmanovaitei šiuo el. pašto adresu:

 • Iki 2022 m. balandžio 15 d. pranešti apie numatomą dalyvavimą. Prašome nurodytu laiku pateikti preliminarią pranešimo temą.
 • Iki 2022 m. balandžio 30 d. atsiųsti galutines pranešimo temas ir pranešimo anotaciją (iki 2 500 spaudos ženklų).

Visų seminaro pranešėjų ir kviestinių mokslininkų nakvynės užsakymu centralizuotai pasirūpins Klaipėdos universitetas. Dėl nakvynės ir kelionės išlaidų apmokėjimo organizatoriai taikys principą, kad institucijos, kuriems yra priskirti doktorantai, apmokės savų doktorantų dalyvavimo išlaidas. Tuos doktorantus, kurie organizuojančioms seminarą institucijoms nepriklauso, bet norėtų registruotis dalyvauti seminare, kviečiame išsiaiškinti kelionės ir nakvynės išlaidų padengimo galimybes savo doktorantūros institucijose.

Kilus klausimams, užklausas prašome adresuoti Renatai Rachmanovaitei.

Organizatoriai:

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedra.

D.Tarabildiene Laumzirgis 1931Vasario 2 d. 17 val. nuotolinis šeštasis doktorantų seminaras. Jame savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt. Lina Mumgaudytė, disertacijos tema Moterų atėjimas į vyrų profesinės veiklos sferas. Tarpukario Lietuvos menininkių siekimas įsitvirtinti meno lauke.  Vadovė – prof. dr. Jurgita Verbickienė;

 • dokt. Teodoras Žukas, disertacijos tema Pirmojo pasaulinio karo kaltės aiškinimai XXI a. istoriografijoje. Vadovas – prof. dr. Zenonas Butkus.

Jų pranešimus komentuos ir diskusijoje dalyvaus dr. Norbertas Černiauskas, dr. Dangiras Mačiulis, dr. Ryšardas Gaidis ir doc. dr. Nerijus Šepetys.

Kviečiame dalyvauti.

Microsoft Teams meeting
Join on your computer or mobile app
Click here to join the meeting
 

knygynasSausio 19 d. 17 val. Istorijos fakulteto 332 aud. vyks penktasis doktorantų seminaras. Jame savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt. Agnė Suchodolskytė, disertacijos tema Skaitymo galimybių erdvė sovietų Lietuvoje: knygų šaltiniai, sklaida ir komunikacija (1956–1988). Vadovas – dr. Tomas Vaiseta;

 • dokt. Arnoldas Kazimierėnas, disertacijos tema Antikos vaizdinio (per)kūrimas sovietinėje Lietuvoje: sovietinio normatyvumo diegimas ir ribų kaita. Vadovas – dr. Aurimas Švedas.

Kaip kviestiniai ekspertai jų pranešimus komentuos ir diskusijoje dalyvaus dr. Vytautas Ališauskas, dr. Arūnas Streikus ir dr. Tomas Vaiseta.

Kviečiame dalyvauti.

 

 

dosaf2Sausio 12 d. 17 val. Istorijos fakulteto 332 aud. vyks jau ketvirtasis doktorantų seminaras. Jame savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt. Paulius Japertas, disertacijos tema Lietuvos visuomenės militarizacija 1944-1990 metais. Vadovas – dr. Norbertas Černiauskas;

 • dokt. Ignas Stanevičius, disertacijos tema Lietuvių katalikų dvasininkija egzilyje 1944-1990 m.: tarp pastoracinių iššūkių ir visuomeninės misijos. Vadovas – dr. Arūnas Streikus.

Kaip kviestiniai ekspertai jų pranešimus komentuos ir diskusijoje dalyvaus dr. Saulius Grybkauskas, dr. Inga Zakšauskienė, dr. Ilona Strumickienė ir dr. Regina Laukaitytė.

Kviečiame dalyvauti.

Sausio 5 d. 17 val. Istorijos fakulteto 332 aud. vyks trečiasis doktorantų seminaras. Jame savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt.  Milda Valančiauskienė, disertacijos tema Nematerialaus paveldo apsauga Lietuvoje: tarp įsitikinimų ir paveldosaugos sistemos. Istorinė perspektyva ir dabartinės praktikos. Vadovas – dr. Salvijus Kulevičius;

 • dokt. Lukas Gaižauskas, disertacijjos tema Trumpalaikės vidurinio - vėlyvojo mezolito gyvenvietės ir veiklos vietos: struktūra ir funkcija. Vadovas – dr.G.Piličiauskas;

 • dokt.  Aurelija Zagurskytė, disertacijos tema Paukščiai Lietuvos zooarcheologinėje medžiagoje 4000 m. Kr. – XIX a.: įvairovė, naminių rūšių atsiradimas ir reikšmė mityboje bei kasdieniame gyvenime. Vadovė – dr. Giedrė Piličiauskienė. 

Kaip kviestiniai ekspertai jų pranešimus komentuos ir diskusijoje dalyvaus dr. Viltė Janušauskaitė, dr. Inga Leonavičiūtė, doc. dr. Giedrė Keen, doc. dr. Egidijus Šatavičius.

Kviečiame dalyvauti.

gel.amziaus.keramikaGruodžio 15 d. 17 val. Istorijos fakulteto 332 aud. vyks antrasis doktorantų seminaras. Savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt. Viktorija Micelicaitė, disertacijos tema „Lietuvos ankstyvojo metalų laikotarpio (1700 – 1 cal BC) bendruomenių mitybos tyrimai“. Vadovė – dr. A. Čivilytė; 

 • dokt. Mantas Valančius, disertacijos tema „Geležies amžiaus keramika - kaita, judėjimas ir socialinių struktūrų iškilimas Lietuvoje“. Vadovas – dr. R. Vengalis. pristatys savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus.

Kaip kviestiniai ekspertai jų pranešimus komentuos ir diskusijoje dalyvaus IF bei LII archeologai Andra Simniškytė, Saulius Sarcevičius, dr. Karolis Minkevičius ir dr. Giedrė Piličiauskienė. 

Kviečiame dalyvauti.

knygosGruodžio 1 d. 17 val. 332 aud. vyks pirmasis doktorantų seminaras, vykdomas pagal bendros Lietuvos istorijos  instituto ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto istorijos doktorantūros komiteto patvirtintą naują tvarką. Savo temų ištirtumo būklę ir iš to kylančius planuojamo tyrimo probleminius klausimus pristatys:

 • dokt. Rūta Matimaitytė, disertacijos tema „Vaikų migracija į sovietų Lietuvą (1944 - 1960 metais): istorija, atmintis ir trauma“. Vadovas – dr. A.Griffante;

 • dokt.  Ugnė Jonaitytė, disertacijos tema „Nesantuokiniai vaikai Vilniaus ir Žemaičių vyskupijose XVIII a.: sociodemografinės charakteristikos“. Vadovė – dr.R.Šmigelskytė-Stukienė.

Kviečiame dalyvauti.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos