Sidebar

Katedros vedėjas prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas
el. paštas:

Studijų administratorė Danguolė Skulsčiūtė
327 kab. / Universiteto g. 7, LT-01131 Vilnius
tel. (8 5) 268 72 88
el. paštas:

Katedros nariai

Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros dėstytojų siūlomos kursinių ir bakalauro darbų temos 2021 / 2022 m. m.

Apie katedrą

1993 m. rugsėjo 17 d. buvo pasirašytas Vilniaus universiteto rektoriaus įsakymas dėl Istorijos fakulteto katedrų pertvarkymo – nuo tada ir prasidėjo Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros veikla. Pati Istorijos fakulteto katedrų reforma ir kitos veržlios tuometinio fakulteto dekano (1990–2002) Alfredo Bumblausko ir jo komandos iniciatyvos iš esmės nutiesė kelius fakulteto desovietizacijai ir prasminiam studijų proceso bei institucijos veiklos atsinaujinimui. Tai buvo ypač reikšmingų, galima sakyti, revoliucinių, pokyčių dešimtmetis, kurio kai kuriuos vaisingus rezultatus nesunkiai pastebime dar ir šiandien. Nuo katedros įkūrimo (1993) iki šiol katedros vedėju yra prof. dr. Alfredas Bumblauskas.

Katedros bendruomenė keitėsi, tačiau du lengviausiai atpažįstami katedros veidai, už savo ieškojimus „Būtovės slėpinių“ kūrimo grupėje tapę Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais (1998), ilgai išliko tie patys – profesoriai Edvardas Gudavičius ir Alfredas Bumblauskas. Jų kūrybinių iniciatyvų ir idėjų lauke radosi nauji darbai ir sumanymai, taip pat atėjo ir brendo nauji žmonės, prasmingai įsilieję į katedros veiklas bei jos vykdomas studijas.

Katedra kuruoja Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijų ir Paveldosaugos magistro studijų programas.

Išsamiau apie Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedrą

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos