Sidebar

konkurso pradzia 2018Prasideda ketvirtasis nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“, kuri skirtas netradiciškai ir kūrybiškai pažinti Lietuvos istoriją, skatinti jaunų žmonių pilietiškumą. Konkursą organizuoja jungtinė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos komanda. Konkurso globėja – kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Konkursas kaip ir praėjusiais metais vyks keliais etapaisnuo 2018 m. spalio 19 d. iki 2019 m. gegužės 17 d. Pirmojo etapo metu mokinių komandos bus kviečiamos susipažinti su pilietinio pasipriešinimo istorija ir atlikti kūrybinę tiriamąją užduotį. Konkurso kūrybinė idėja ir šiais metais išlieka nepakitusi ir remiasi formule „Surask – pažink – atskleisk – papasakok“. Antrajame konkurso etape bus išrinktos 10 komandų-nugalėtojų iš skirtingų Lietuvos regionų, kurios dalyvaus „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ edukacinėje programoje, surengtoje Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, Valstybės pažinimo centre ir Lietuvos kariuomenės dalinyje. Paskutinio konkurso etapo metu geriausi moksleivių darbai internete bus pristatyti visuomenei ir lauks jos balsų.

Komandos, norinčios dalyvauti konkurse, yra kviečiamos iki 2018 m. gruodžio 1 d. registruotis elektroniniu paštu,  pateikiant preliminarią konkursinio darbo idėją, nurodant mokyklą, komandos dalyvių skaičių ir atsakingo mokytojo kontaktus. Gruodžio ir sausio mėnesiais kūrybinė komanda vyks į mokyklas, kur kartu su užsiregistravusiomis komandomis kūrybinių laboratorijų metu išgrynins savo idėjas.

Daugiau žr. © Lietuvos žinios

 

22089557 1860656714264507 6949515849686142139 nAr priimsite nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ organizatorių iššūkį?

Kviečiame  pradėti švęsti Atkurtos Valstybės Šimtmetį bei neįprastai ir kūrybiškai pažinti savo krašto Laisvės istoriją, o atradimu pasidalinti su visa Lietuva.

Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!“ siūlome vyresnių klasių mokinių komandoms, pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinti sudėtingus, įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

Būkite šiandienos herojais – aktyviais XXI amžiaus Lietuvos kūrėjais, suvokiančiais, kad nuo Jūsų kasdieninių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimas valstybės šimtmetis!

Šiuolaikiškai papasakodami pasirinktą Laisvės kovų istoriją, žadinkite šių dienų visuomenės susitelkimą ir sąmoningumą, primindami visiems, kokia brangi yra Laisvė, ir skatindami susimąstyti, ką reiškia būti piliečiu šiandien.

Geriausius kūrybinius – tiriamuosius darbus pamatys visa Lietuva, o juos parengusios komandos lankysis ne tik teminiuose užsiėmimuose Vilniaus universitete ir Lietuvos kariuomenės daliniuose, bet ir laimės originalius prizus!

Burkite komandas, domėkitės, dalyvaukite ir nugalėkite!

logo100m

Kvapą gniaužiančių atradimų ir kūrybinio džiaugsmo Jums linki 

konkurso organizatoriai – jungtinė 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, 

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir 

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos 

atstovų komanda

 

 

 

 

Visa informacija apie konkursą:

www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai 

http://kam.lt/lt/moksleiviams/konkursai_2895/praeities_stiprybe.html 

Sekite konkurso naujienas:

facebook logo cjrpažink laisvę https://www.facebook.com/pazinklaisve/ 

 

 

 

Rieses gimnazija apkKurdami aktyvią, kūrybišką ir atsakingą XXI a. visuomenę tikriausiai neabejojame Lietuvos laisvės kovų istorijos teikiamų pavyzdžių bei pilietinių iniciatyvų sklaidos prasmingumu mokykloje bei jos aplinkoje, tačiau vis dar pasigestame formų bei būdų, kaip įvairias idėjas ir iniciatyvas įgyvendinti. Jau antrą kartą pasitikdami šį iššūkį, 2016-2017 mokslo metais daugiau nei 90 komandų ir 500 mokinių iš visos Lietuvos miestų bei regionų gimnazijų ir pagrindinių mokyklų dalyvavo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ekspertų organizuotame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. 

Antrą sezoną organizuojamas konkursas rėmėsi šūkiu „Pažink laisvę!”, o jo organizatoriai siekė, kad dalyvių komandos tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, pažintų sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius, Lietuvos laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus, prisiliestų prie svarbių artėjanio modernios Lietuvos šimtmečio įvykių. Svarbu pažymėti, kad konkurse dalyvaujantys mokiniai rengdami tiriamuosius-kūrybinius darbus rėmėsi savo gyvenamojoje aplinkoje nutikusiomis istorijomis, praeities atmintį saugančiais objektais ar net gyvais liudijimais. Konkursinių užduočių atlikimas (objekto paieška, istorinės medžiagos apibendrinimas, kūrybinė interpretacija bei atlikimas) tęsėsi kelis mėnesius, po kurių paaiškėjo, kad įvairių Lietuvos vietovių mokiniai surado, pažino, atskleidė bei kūrybiškai papasakojo dešimtis intriguojančių mūsų krašto laisvės idėją bei šimtmečio įvykius menančių istorijų. nugaletoju statulelesTad konkurso vertinimo komisijai teko nelengva užduotis įvertinti ir į kitą etapą atrinkti 10 geriausių tiriamųjų-kūrybinių projektų. Pastarieji, bendradarbiaujant su naujienų portalu lzinios.lt buvo pateikti plačiosios visuomenės įvertinimui. Visą mėnesį „Lietuvos žinių“ skaitytojai aktyviai rinko ir balsavo už jiems labiausiai patikusius projektus. Balandžio 14 d. paaiškėjo, kad jau antrus metus specialiai šiam konkursui šiaulietės menininkės Irenos Šliuželienės sukurtos nugalėtojų skulptūrėlės – „Praeities stiprybė – dabarčiai“ atiteks Riešės, Vilniaus Antakalnio gimnazijų bei Ignalinos r. Didžiasalio "Ryto" gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus komandoms, o specialusis „Lietuvos žinių“ prizas keliaus į Radviliškio Vaižganto gimnaziją. Kol internetinėje erdvėje vyko balsavimas, 10-ies geriausių mokyklos atstovai lankėsi sostinėje kur dalyvavo specialioje „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos“ programoje – klausėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojų parengtų paskaitų, susitiko su pilietiškai aktyviais visuomenės atstovais, bei dalyvavo pažintinėse ekskursijose Valstybės pažinimo centre ir LDK Gedimino štabo batalione.  

O konkurso organizatoriai jau dabar kviečiame priimti intelektualiai kūrybišką iššūkį ir rudenį dalyvauti naujai startuosiančiame „Praeities stiprybė – dabarčiai“ konkurse. Tai puiki proga pasitikti modernios Lietuvos šimtmetį!

 

VU Istorijos fakulteto informacija

13924939 1635527446777436 4231518750512749040 nVilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos atstovų organizuojamame nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“ artėjama prie baigiamojo etapo.

Peržiūrėk projektus ir balsuok už labiausiai patikusį - spausk “Balsuoti”!

Balsuoti galite iki 2017 m. balandžio 14 d., 16.00 val.

 

02Šiandien Vilniaus universiteto Istorijos fakultete apsilankė pirmieji mokinių konkurso "Praeities stiprybė - dabarčiai" finalinio etapo dalyviai iš Vilniaus Antakalnio ir Žemynos gimnazijų. Finalininkus pasveikino fakulteto dekanas prof. Rimvydas Petrauskas, su mokiniais susitiko režisierius Jonas Ohmanas.

Praeities stiprybė dabarčiaiNuostabieji konkurso dalyviai!

Pagaliau, pagaliau pirmojo konkurso etapo rezultatai susumuoti! 

Skelbiame komisijos atrinktą geriausių komandų 10-tuką! Šiuos darbus atskiru balsavimu jau netrukus galėsite įvertinti www.lzinios.lt portale.

Mokyklas skelbiame atsitiktine tvarka.

1. Molėtų r. Inturkės pagrindinė mokyklos komanda su darbu - "Nepriklausomybės kovų paminklo istorija";

2. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda su tema - "Kvėpuoju laisve";

3. Vilniaus Antakalnio gimnazijos komanda ir jos darbas - "Knygnešių kova už lietuvybę 1864-1904";

4. Radviliškio Vaižganto gimnazijos komanda su darbu - "Radviliškis tarpukariu";

5. Ignalinos r. Didžiasalio "Ryto" gimnazijos komanda su darbu - "1941 m. birželio sukilimo dalyviui, partizanui, politiniam kaliniui Jonui Pajarskui atminti";

6. Vilniaus Žemynos gimnazijos komanda ir jos darbas apie 1944-1953 m. ginkluotą pasipriešinimą; 

7. Akmenės rajono Akmenės gimnazijos komanda su darbu - "1863-1864 m. sukilimo dalyvių kančių keliai";

8. Alytaus Jotvingių gimnazijos komanda su tema - "Partizaninio karo Dainavos apygardoje istorija";

9. Riešės gimnazijos komanda su darbu - "Hipiai";

10. Marijampolės Sūduvos gimnazijos komanda su darbu - "A. Matulaitis".

 

Sveikiname komandas, su visais netrukus susisieksime ir informuosime apie tolimesnius veiksmus.

 

Konkurso organizatoriai

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos