Sidebar

 2017 m. balandžio 22 d. VU Istorijos fakultete įvykusios antrosios ISTORIJOS LABORATORIJOS akimirkos

{gallery alignžcenter cols=6 rows=1 height=100 width=100}Laboratorija2017{/gallery} 

 

Kviečiame 9-12 klasių mokinius į antrąją ISTORIJOS LABORATORIJĄ

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas 2017 m. balandžio 22 d. kviečia 9-12 klasių mokinius į ISTORIJOS LABORATORIJĄ. Užsiėmimai vyks 11.00 – 15.30 val., 211 auditorijoje.

Istorijos ir kultūros tyrimai, antropologiniai ir archeologiniai eksperimentai: nuo kasdienybės rekonstrukcijos iki istorinio detektyvo. Sėkmingai atlikus kūrybines ir analitines užduotis, Jums bus įteiktas Jaunojo istoriko tyrėjo pažymėjimas.

Užsiėmimai nemokami. 

Jei susidomėjote – registruokitės adresu:

Jūsų laukia šie eksperimentai:

  • Dramatiški Lietuvos-Lenkijos santykiai XX amžiuje: nuo nepavykusio valstybių sąjungos atkūrimo bandymo iki strateginės partnerystės

SlendznskiDLB 2Lenkų ir lietuvių valstybingumo atkūrimo programų susikirtimas po Pirmojo pasaulinio karo, L. Želigovskio „maištas“ ir Vilniaus užėmimas, 1921 m. bandymai atkurti abiejų valstybių sąjungą, pasibaigę pasikėsinimu į tuometinį Lietuvos ministrą pirmininką Ernestą Galvanauską, 1938 m. Varšuvos ultimatumas Kaunui dėl oficialių diplomatinių santykių užmezgimo ir kiti lūžiniai dvišalių santykių momentai bus nagrinėjami istorijos laboratorijoje. Remdamiesi autentiškų dokumentų analize sieksime rekonstruoti mažiau žinomas, mįslingas šių įvykių aplinkybės.

 

  • Tarp klausyklos, šalavijo ir teleskopo: jėzuitų pėdsakai Vilniaus universitete

vu is virsausJėzuitų įkurtas Vilniaus universitetas kitados buvo ne vien aukštoji mokykla, bet ir vienuolynas, gimnazija, bažnyčia, vaistinė, spaustuvė, kepykla ir net bravoras. Orientacinio žaidimo tikslas – surinkti kuo daugiau jėzuitų buvimo ir veiklos „įkalčių“ Universiteto pastatuose, kiemuose ir Šv. Jono bažnyčioje. Turbūt nereikia nė sakyti, kad pėdsekiaudami susipažinsite ir su svarbiais Lietuvos Bažnyčios ir kultūros istorijos dalykais...

 

  • LDK valdovo asmeninės vėliavos kariai

LDK kariaiPer žymiausias Lietuvos valstybes šventes, užsienio valstybių vadovų sutikimus, valstybės vėliavos pakėlimus tarp šių dienų Lietuvos kariuomenės garbės kuopos karių mes matome ir tuos, kurie dėvi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Algirdo ir Kęstučio laikų aprangą ir ekipuotę. Susipažinkite su rekonstruota XIV a. Lietuvos karių apranga ir ginkluote, sužinokite kuo ši istorinė rekonstrukcija skiriasi nuo vaidybiniuose filmuose kuriamo kario įvaizdžio, kokiais šaltiniais remtasi. Sužinosite kiek kliūčių patyrė istorinės rekonstrukcijos šalininkai, kiek dėl įgimto lietuvių kuklumo ar dirbtinio nepilnavertiškumo iki paskutinio momento nebuvo aišku, ar sutinkant viešinčią mūsų šalyje Didžiosios Britanijos karalienę pasaulis pamatys šias rekonstrukcijas ir kaip jas įvertino Jungtinės karalystės valdovė. Taip apsirengę ir apsiginklavę lietuvių elitiniai kariai, tarnavę LDK valdovo asmeninėje vėliavoje, dalyvavo garsiausiuose XIV a. – XV a. pradžios mūšiuose, lydėjo Algirdą žygiuose į Maskvą 1368 m., 1378 m. ir 1372 m., kai Lietuvos valdovas, atrėmęs ietį į miesto sieną, sušuko: „Maskvos didysis kunigaikšti, atmink, kad lietuvių ietis stovėjo prie Maskvos!“.

 
 

 

Intriguojanti pirmoji ISTORIJOS LABORATORIJA

02. DSC 0003

Šeštadienį (2016 04 30) VU Istorijos fakultete įvyko pirmoji ISTORIJOS LABORATORIJA. Jos metu 9 - 12  klasių moksleiviai buvo supažindinti moderniųjų technologijų pritaikymu Istorijos, Kultūros istorijos ir Paveldosaugos moksluose,  per praeities ir dabarties susiejimą iš naujo atrado svarbias Lietuvai istorines vienas. Aiškinosi 80 metų senumo Kauno kriminalinę paslaptį, kuomet iš Lietuvos laikinosios sostinės anatomikumo buvo pagrobtas negyvėlis. Taip pat moksleiviai buvo supažindinti su 1812 m. Napoleono kariuomenės persikėlimu per Nemuną ir lietuviškojo 129 linijinio pulko istorija, matavosi autentiškai nutrintą to laiko kario uniformą, mokėsi karinės rikiuotės paslapčių ir bandė kaip galima greičiau užtaisyti muškietą. Viską vainikavo pjuvenų duonos ir mėsos gardintos paraku ragavimas. Didelių žmogiškųjų nuostolių šį kartą išvengta ...

O Istorijos fakultetas ir ISTORIJOS LABORATORIJOS komanda (dr. Loreta Skurvydaitė, doc. dr. Jurgita Verbickienė, dokt. Monika Ramonaitė, dokt. Darius Sakalauskas, dokt. Vladas Liepuonius, Ignas Babušis, dr. Norbertas Černiauskas, dokt. Kęstutis Kilinskas) sulaukė puikių atsiliepimų iš dalyvavusių moksleivių.

 

{gallery alignžcenter cols=6 rows=1 height=100 width=100}Laboratorija{/gallery}

zem geriauVilniaus universiteto Istorijos fakultetas 2016 m. balandžio 30 d. kviečia 9-12 klasių mokinius į ISTORIJOS LABORATORIJĄ. Užsiėmimai vyks 11.00 – 15.30 val., 211 auditorijoje.

Istorijos ir kultūros tyrimai, antropologiniai ir archeologiniai eksperimentai: nuo kasdienybės rekonstrukcijos iki istorinio detektyvo. Sėkmingai atlikus kūrybines ir analitines užduotis, Jums bus įteiktas Jaunojo istoriko tyrėjo pažymėjimas.

Užsiėmimai nemokami.  

 

Jei susidomėjote – registruokitės adresuhttp://www.mvg.vu.lt/programs/participate/512/

 

Jūsų laukia šie EKSPERIMENTAI:

  •  IŠMANI ISTORIJA: EKSPERIMENTUOK SU PRAEITIMI

cropped jardin rx33fiŠi dalis skirta tiems, kurie nebijo eksperimentuoti, domisi ne tik istorija, bet ir įvairiomis  technologijomis. Pamatysi, kad istorija nėra vien faktai ir datos, nugulantys storose knygose!  Pasitelkę į pagalbą įvairias technologines priemones, nuotraukas, video įrašus bei mobiliąsias aplikacijas, bandysime aiškintis kaip atrodė įvairių Lietuvos miestų ir miestelių kasdienybė praeityje. Mokysimės atpažinti ir prakalbinti senosiose fotografijose užfiksuotus vaizdus, bandysime atskleisti intriguojančius praeities puslapius. Kartu kursime uždegančius ir netikėtus pasakojimus. Ateik ir įsitikink, kad istorija gali būti žaisminga, patraukli ir įdomi kiekvienam. 

 

  •  ISTORINĖ KRIMINALISTIKA: NEIŠAIŠKINTA 1936-ŲJŲ BYLA

Male detective 2

Beveik prieš 80 metų iš Lietuvos laikinosios sostinės anatomikumo buvo pagrobtas negyvėlis. Po šio įvykio mieste kilo riaušės, o Valstybės saugumo departamentas ėmė narplioti sudėtingą vienos dienos bylą. Nepavykus ištirti nusikaltimo, tyrimas buvo nutrauktas. Šiandien, turėdami visą bylos medžiagą, kviečiame atskleisti 80 metų senumo Kauno paslaptis.

 

 

  •  XIX A. KAREIVIO APATINIAI ARBA NAPOLEONO ARMIJOS ŽLUGIMAS
ishunq20461

1812 m. iki tol neregėto dydžio Napoleono kariuomenė persikėlė per Nemuną, pradėdama karą su Rusijos Imperija. Lietuviškasis 129 linijinis pulkas buvo vienas priešakinių. Šiame užsiėmime rekonstruosime XIX a. kareivio kasdienybę. Muškietos užtaisymas, uniformos priežiūra, kuprinė rinkinys ir, žinoma, arkliena pagardinta paraku - tai tik viena dalis. Drauge išsiaiškinsime, kodėl tokia milžiniška kariuomenė pralaimėjo, nors niekada ir nebuvo sumušta mūšio lauke. Istoriją patirsite ne tik iš tekstų, bet galėsite ją ir pasimatuoti.

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos