Sidebar

zem geriauVilniaus universiteto Istorijos fakultetas 2016 m. balandžio 30 d. kviečia 9-12 klasių mokinius į ISTORIJOS LABORATORIJĄ. Užsiėmimai vyks 11.00 – 15.30 val., 211 auditorijoje.

Istorijos ir kultūros tyrimai, antropologiniai ir archeologiniai eksperimentai: nuo kasdienybės rekonstrukcijos iki istorinio detektyvo. Sėkmingai atlikus kūrybines ir analitines užduotis, Jums bus įteiktas Jaunojo istoriko tyrėjo pažymėjimas.

Užsiėmimai nemokami.  

 

Jei susidomėjote – registruokitės adresuhttp://www.mvg.vu.lt/programs/participate/512/

 

Jūsų laukia šie EKSPERIMENTAI:

  •  IŠMANI ISTORIJA: EKSPERIMENTUOK SU PRAEITIMI

cropped jardin rx33fiŠi dalis skirta tiems, kurie nebijo eksperimentuoti, domisi ne tik istorija, bet ir įvairiomis  technologijomis. Pamatysi, kad istorija nėra vien faktai ir datos, nugulantys storose knygose!  Pasitelkę į pagalbą įvairias technologines priemones, nuotraukas, video įrašus bei mobiliąsias aplikacijas, bandysime aiškintis kaip atrodė įvairių Lietuvos miestų ir miestelių kasdienybė praeityje. Mokysimės atpažinti ir prakalbinti senosiose fotografijose užfiksuotus vaizdus, bandysime atskleisti intriguojančius praeities puslapius. Kartu kursime uždegančius ir netikėtus pasakojimus. Ateik ir įsitikink, kad istorija gali būti žaisminga, patraukli ir įdomi kiekvienam. 

 

  •  ISTORINĖ KRIMINALISTIKA: NEIŠAIŠKINTA 1936-ŲJŲ BYLA

Male detective 2

Beveik prieš 80 metų iš Lietuvos laikinosios sostinės anatomikumo buvo pagrobtas negyvėlis. Po šio įvykio mieste kilo riaušės, o Valstybės saugumo departamentas ėmė narplioti sudėtingą vienos dienos bylą. Nepavykus ištirti nusikaltimo, tyrimas buvo nutrauktas. Šiandien, turėdami visą bylos medžiagą, kviečiame atskleisti 80 metų senumo Kauno paslaptis.

 

 

  •  XIX A. KAREIVIO APATINIAI ARBA NAPOLEONO ARMIJOS ŽLUGIMAS
ishunq20461

1812 m. iki tol neregėto dydžio Napoleono kariuomenė persikėlė per Nemuną, pradėdama karą su Rusijos Imperija. Lietuviškasis 129 linijinis pulkas buvo vienas priešakinių. Šiame užsiėmime rekonstruosime XIX a. kareivio kasdienybę. Muškietos užtaisymas, uniformos priežiūra, kuprinė rinkinys ir, žinoma, arkliena pagardinta paraku - tai tik viena dalis. Drauge išsiaiškinsime, kodėl tokia milžiniška kariuomenė pralaimėjo, nors niekada ir nebuvo sumušta mūšio lauke. Istoriją patirsite ne tik iš tekstų, bet galėsite ją ir pasimatuoti.

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos