Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • modernizacija Vidurio ir Rytų Europoje;
  • tarpetniniai santykiai Vidurio ir Rytų Europoje;
  • Vidurio ir Rytų Europos studijos;
  • antisemitizmas Lietuvoje (iki 1940 m.).
Biografija:

Dėstytojas, docentas Vladas Sirutavičius 1993 m. įgijo istorijos daktaro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete. Nuo 1995 m. – vyresnysis mokslo darbuotojas Lietuvos istorijos institute.

Pagrindiniai V. Sirutavičiaus moksliniai interesai – etnopolitika ir nacionalizmas. Yra publikavęs keliolika straipsnių apie Lietuvos žydų ir Lietuvos lenkų santykius. Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria vėlyvajam stalinizmui ir destalinizacijai Lietuvoje bei Vidurio ir Rytų Europos regione. Šiomis temomis yra paskelbęs keletą straipsnių Lietuvoje, Vengrijoje ir Rusijoje.

Vizituojantis profesorius Kreitono (JAV, Omaha; 1998 m.) ir Ilinojaus (JAV, Čikaga; 2001 m.) universitetuose. 2002–2006 m. Europos Tarybos Europos tautinių mažumų teisių apsaugos pagrindų konvencijos komiteto patarėjas.

V. Sirutavičius taip pat yra „Lietuvos istorijos metraščio“ redkolegijos narys.

Tinklai: